آمریکا از عملیات ضدتروریستی سوریه «بسیار بسیار نگران» شد
آمریکا از عملیات ضدتروریستی سوریه «بسیار بسیار نگران» شد

نماینده دولت آمریکا در امور سوریه از عملیات دمشق علیه تروریست‌ها در منطقه «ادلب» ابراز نگرانی کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)نماینده دولت آمریکا در امور سوریه از عملیات ارتش سوریه علیه تروریست‌ها در استان ادلب ابراز نگرانی کرد. «جیمز جفری»، نماینده دولت آمریکا در امور سوریه گفت آمریکا از حوادث جاری در […]

نماینده دولت آمریکا در امور سوریه از عملیات دمشق علیه تروریست‌ها در منطقه «ادلب» ابراز نگرانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)نماینده دولت آمریکا در امور سوریه از عملیات ارتش سوریه علیه تروریست‌ها در استان ادلب ابراز نگرانی کرد.

«جیمز جفری»، نماینده دولت آمریکا در امور سوریه گفت آمریکا از حوادث جاری در استان ادلب در شمال غرب سوریه «بسیار بسیار نگران» است.

جفری گفت: «درگیری خطرناکی است. لازم است به پایان رسانده شود. روسیه باید سیاست‌هایش را تغییر دهد.»

ارتش سوریه طی نزدیک به یک ماه، در واکنش به عدم پاییبندی عناصر ترویستی و ترکیه به آتش‌بس در ادلب، عملیاتی را آغاز کرده و توانسته است چندین شهر بزرگ این استان اعم از «مَعرة النُعمان» و شهرک «خان‌طومان» را به همراه ۲۰ روستا و شهر دیگر در غرب استان حلب آزاد کند.

نیروهای ارتش و مقاومت سوریه امروز (چهارشنبه) در ادامه پیشروی‌های خود به سمت شهر «سراقب» شهرک «اسلامیین» را به کنترل خود در آوردند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، نیروهای ارتش سوریه توانستند تروریست‌های «اجناد القوقاز» را از این شهرک که در شرق شهر «سراقب» واقع شده بیرون کرده و این شهر را از سه جهت غرب، جنوب و شرق تحت محاصره در آورند.

از سوی دیگر خبرگزاری سانا از آزادسازی روستای «الریان» در شرق استان ادلب پس از درگیری‌های شدید با تروریست‌ها خبر داد.

 

  • منبع خبر : فارس