همکاری مشترک ایران و ترکیه در زمینه آب
همکاری مشترک ایران و ترکیه در زمینه آب

وزیر نیرو در ادامه برگزاری نشست شورای عالی همکاری‌های راهبردی ایران و ترکیه با وزیر جنگل و کشاورزی این کشور دیدار کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)و به نقل از پاون، رضا اردکانیان که همراه با یک هیات عالیرتبه به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان برای برگزاری پنجمین نشست […]

وزیر نیرو در ادامه برگزاری نشست شورای عالی همکاری‌های راهبردی ایران و ترکیه با وزیر جنگل و کشاورزی این کشور دیدار کرد.
به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)و به نقل از پاون، رضا اردکانیان که همراه با یک هیات عالیرتبه به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان برای برگزاری پنجمین نشست شورای عالی همکاری‌های راهبردی ایران و ترکیه به آنکار سفر کرده است، با بکر پاک دمیرلی، وزیر جنگل و کشاورزی ترکیه که مسئولیت بخش آب این کشور برعهده اوست، دیدار کرد.
در این دیدار طرفین در خصوص تهیه یادداشت تفاهم و امضای آن به‌منظور تشکیل کمیته مشترک همکاری‌ها در زمینه آب برای تبادل دانش و فناوری و نیز همکاری های دوجانبه و چندجانبه در امور رودخانه مرزی ارس و آبهای مرزی به توافق رسیدند.
همچنین وزیر جنگل و کشاورزی ترکیه خواهان همکاری در زمینه سدهای زیرزمینی و تصفیه و بازچرخانی پساب های تصفیه شده با ایران شد.