سخنرانی مکرون درباره خروج از بحران و جمع بندی دو ماه طرح گفتگوهای ملی به علت آتش سوزی کلیسای نوتردام به تعویق افتاد.  به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از خبرگزاری صدا وسیما؛ سخنگوی اداره آتش نشانی پاریس گفت یک آتش سوزی بعدازظهر روز دوشنبه در کلیسای نوتردام در مرکز پاریس رخ […]

سخنرانی مکرون درباره خروج از بحران و جمع بندی دو ماه طرح گفتگوهای ملی به علت آتش سوزی کلیسای نوتردام به تعویق افتاد.

 به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از خبرگزاری صدا وسیما؛ سخنگوی اداره آتش نشانی پاریس گفت یک آتش سوزی بعدازظهر روز دوشنبه در کلیسای نوتردام در مرکز پاریس رخ داد. شهردار پاريس این آتش سوزی را «بسیار مهیب» توصیف کرد.
 سخنرانی مکرون درباره خروج از بحران و جمع بندی دو ماه طرح گفتگوهای ملی به علت آتش سوزی کلیسای نوتردام به تعویق افتاد.
یک شاهد به خبرگزاری رویترز گفت دود از طبقه فوقانی این کلیسا که متعلق به قرون وسطی است به شدت بیرون می زد.
همچنين برج ناقوس کلیسای تاریخی نوتردام در پاریس در اثر آتش سوزی فرو ریخت. معاون شهردار پاریس فروریختن برج این کلیسای مربوط به قرون وسطی را تایید کرد.
رويترز همچنين اعلام کرد سقف کلیسای نوتردام  در اثر اين آتش سوزی کاملا فرو ریخت.
دفتر دادستانی پاریس هم اعلام کرد تحقیقات را درباره آتش سوزی کلیسای نوتردام آغاز کرده است. مقامات در حال تخلیه منطقه سیته در پاریس هستند که کلیسای نوتردام در آن واقع است.
یک مقام دولت فرانسه گفت هنوز هیچ گونه موارد جرح و صدمه از آتش سوزی کلیسای نوتردام گزارش نشده است و مقامات هنوز در حال بررسی علت آتش سوزی هستند.
اطفاء حریق در کلیسای نوتردام بسیار پیچیده است
به گفته کارشناس فرانسوی، رساندن آب به قسمت های فوقانی کلیسای نوتردام که ارتفاع زیادی دارد، کار بسیار پیچیده ای است.
گزارشگر شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار گزارش داد: پلیس اطراف کلیسای جامع نوتردام را تخلیه کرده است. رئیس پلیس پاریس از مردم خواست برای تسهیل عبور و مرور خودروهای امدادی از حضور در این منطقه خودداری کنند. دومینیک ترنکان رئیس سابق ماموریت نظامی سازمان ملل در این خصوص گفت: شدت آتش سوزی کار آتش نشانان را برای مهار آتش در کلیسای نوتردام با مشکل مواجه کرده است. رساندن آب به ارتفاعی با این اندازه زیاد کار بسیار دشواری است. به نظر من برای چنین بنایی که در قلب پاریس و در مرکز تاریخی این شهر قرار دارد، اتفاق غم انگیزی رخ داده است.
منبع:خبرگزاری صدا وسیما