ایران اکسپو یک اقدام فاخر ملی است
ایران اکسپو یک اقدام فاخر ملی است

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران بیان کرد:برگزاری نمایشگاه ایران اکسپو کار بسیار مهم ، زیر ساختی و استراتژیک در شرایط عادی است ، در شرایط فعلی که انواع تحریم ها و محدودیت ها بر کشور حاکم است برگزاری این نمایشگاه یک اقدام فاخر ملی است . به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی […]

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران بیان کرد:برگزاری نمایشگاه ایران اکسپو کار بسیار مهم ، زیر ساختی و استراتژیک در شرایط عادی است ، در شرایط فعلی که انواع تحریم ها و محدودیت ها بر کشور حاکم است برگزاری این نمایشگاه یک اقدام فاخر ملی است .

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva) و به نقل از  صدای بانک، معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران  گفت: با توجه به وجود تعداد بالای واحدهای صنعتی وتولیدی در استان تهران ، بستر بسیار مناسبی برای تولید مصنوعات و منسوجات در این استان وجود دارد .

محمد امامی امین در گفت و گو با ستاد خبری ایران اکسپو۲۰۱۸ افزود: تلاش شده تا در استانداری تهران فرصت های سرمایه گذاری با برگزاری نشست های گوناگون در زمینه های اقتصادی مثل صادارت، واردات ، پروژه های عمرانی ، تولیدی و … تجار سایر کشورها را با با ظرفیت های ویژه ایران آشنا سازیم.

وی ادامه داد:اهتمام ویژه به برگزاری نمایشگاه هایی از قبیل ایران اکسپو  یکی دیگر از برنامه های حمایتی استانداری تهران است.

امامی امین تصریح کرد: دولت و به خصوص استانداری نقش حمایتی و هدایتی را در توسعه صادارت ایفا می کند ، اما وظیفه اصلی در رونق صادارت بر عهده بخش خصوصی است .

 وی اظهار داشت:اگر بتوانیم مواد اولیه را با قیمت مناسب دراختیار تولید کنندگان قراردهیم بهترین فرصت برای رونق و توسعه صادارت خواهد بود ، کشور ما دارای ظرفیت های بالقوه ای است که باید بالفعل تبدیل شود .

وی پایین بودن دستمزد در ایران را یکی از مزیت های مناسب برای تولید کننده عنوان و بیان کرد: همین امر درکنار وجود منابع اولیه مانند پتروشیمی ها و فولاد باعث ایجاد انگیزه برای صادارت محصولات خواهد شد.

امامی امین ادامه داد: متاسفانه به دلیل بی برنامگی اکنون شاهد هستیم که بسیاری از کارخانجات بامشکل تامین منابع اولیه با قیمت مناسب مواجه هستند که اگر بتوانیم این مشکل را در کوتاه مدت مرتفع سازیم فرصت بسیار طلایی برای توسعه صادرات به وجود خواهد آمد .

وی بیان کرد:برگزاری نمایشگاه ایران اکسپو کار بسیار مهم ، زیر ساختی و استراتژیک در شرایط عادی است ، در شرایط فعلی که انواع تحریم ها و محدودیت ها بر کشور حاکم است برگزاری این نمایشگاه یک اقدام فاخر ملی است .

وی افزود: حضور ۶۰۰ تاجر از بیش از ۶۰ کشور در  ایران اکسپو در حقیقت شکستن تحریم ها و محدودیت هایی است که آمریکا برای کشور به وجود آورده است ، برگزاری این نمایشگاه فرصت خوبی است تا ظرفیت های تولیدی کشور را به نمایش بگذاریم، تداوم در برگزاری این نمایشگاه می تواند به عمران و آبادی کشور منجر شود

منبع:صدای بانک