گمانه زنی ها در خصوص تولیت آستان قدس رضوی ادامه دارد
گمانه زنی ها در خصوص تولیت آستان قدس رضوی ادامه دارد

امیر کربلایی-پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva):انتخاب تولیت آستان قدس رضوی  بعد از انتصاب حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی به عنوان رییس قوه قضاییه باردیگر اذهان کشور را متوجه بعضی از اسامی کرد. با توجه به حجم سرمایه ها و شرکت های زیرمجموعه آستان قدس همه انتظار آن را دارند که تولیت جدید سابقه مدیریت اجرایی در […]

امیر کربلایی-پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva):انتخاب تولیت آستان قدس رضوی  بعد از انتصاب حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی به عنوان رییس قوه قضاییه باردیگر اذهان کشور را متوجه بعضی از اسامی کرد. با توجه به حجم سرمایه ها و شرکت های زیرمجموعه آستان قدس همه انتظار آن را دارند که تولیت جدید سابقه مدیریت اجرایی در سطح کلان کشور را داشته باشد.

در اخبار نام حجت الاسلام احمد مروی معاونت ارتباطات حوزوی دفترمقام معظم رهبری و در بعضی از محافل خصوصی نام حجت الاسلام ناطق نوری رئیس سابق بازرسی دفتر رهبری  به میان آمده است. شاید تولیت این مکان مقدس بهترین گزینه برای شیخ نور به عنوان یکی از السابقون نظام و بزرگان اصولگرا باشد.این اتفاق باعث خواهد شد تا عملا حاج آقای ناطق  که بعد رحلت آیت الله هاشمی از سیاست خداحافظی کرده بود دوباره در مسیر سیاست کشور حرکت کند.حال باید دید که آیا جریانات پشت پرده در این انتخاب همراهی خواهند کرد یا پای گزینه های دیگر در میان است.

اما از سوی دیگر،انتخابات هیات رییسه خبرگان امروز برگزار شد و حجت الاسلام رئیسی با ۴۲ رای به عنوان نایب رئیس و جانشین مرحوم  آیت الله شاهرودی حائز اکثریت آرا شد.بعد از انتخابات ریاست جمهوری بسیاری تولیت سابق آستان قدس را که در میان مردم کوچه و بازار و حتی در بین سیاسیون  یکی از گزینه های مطرح خبرگان رهبری  به حساب  می آمد را به دلیل اشتباهات محاسباتی مشاورانش و مجموعه جمنا دیگر مهره ای سوخته به حساب می آوردند که با تدبیر به موقع رهبری و حمایت همه جانبه خبرگان از ایشان در انتخابات امروز دوباره جناب رئیسی به عنوان  گزینه ای مطرح به صدر خبر رسانه ها و توجهات بازگشت.