کمیته هسته‌ای مجلس از راکتور اراک بازدیدکرد
کمیته هسته‌ای مجلس از راکتور اراک بازدیدکرد

رئیس و تعدادی از اعضای کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه) از تاسیسات آب سنگین و راکتور اراک (خنداب) بازدید کردند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)؛ «محمد ابراهیم رضایی» نماینده خمین و رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به همراه برخی از اعضا و مشاوران کمیته […]

رئیس و تعدادی از اعضای کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه) از تاسیسات آب سنگین و راکتور اراک (خنداب) بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)؛ «محمد ابراهیم رضایی» نماینده خمین و رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به همراه برخی از اعضا و مشاوران کمیته هسته‌ای، امروز (چهارشنبه) ششم آذر ماه با حضور در تأسیسات آب سنگین و راکتور خنداب (اراک) از تاسیسات، فرآیندها و آخرین تحولات و فعالیت‌های فنی و تولیدی و مهندسی در این محل بازدید کردند.

در این بازدید همچنین تاسیسات تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با محصولات دوتره، اکسیژن ۱۸ و نیز بازطراحی راکتور اراک مورد بررسی قرار گرفت.

این بازدید در راستای تکلیف قانونی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مبنی بر تهیه و ارائه گزارش‌های دوره‌ای شش ماهه از فعالیت‌ها و اقدامات سازمان انرژی اتمی ایران در انجام تعهدات و کاهش تعهدات برجامی انجام شد.