کاظم جلالی: پاسخ راهبردی به تروریسم دولتی حق طبیعی و غیرقابل اغماض ایران است
کاظم جلالی: پاسخ راهبردی به تروریسم دولتی حق طبیعی و غیرقابل اغماض ایران است

سفیر ایران در مسکو با اشاره به ترور شهید فخری زاده عنوان کرد: تروریسم دولتی با هدف توقف رشد علم و فناوری صلح آمیز هسته ای در حوزه امنیت ملی یک کشور، نقض آشکار اصول انسانی و قواعد حقوق بین‌الملل است و پاسخ راهبردی به آن حق طبیعی و غیرقابل اغماض ایران است.  به گزارش […]

سفیر ایران در مسکو با اشاره به ترور شهید فخری زاده عنوان کرد: تروریسم دولتی با هدف توقف رشد علم و فناوری صلح آمیز هسته ای در حوزه امنیت ملی یک کشور، نقض آشکار اصول انسانی و قواعد حقوق بین‌الملل است و پاسخ راهبردی به آن حق طبیعی و غیرقابل اغماض ایران است. 

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در توئیتی به زبان روسی در صفحه توئیتر‌سفارت ایران در مسکو درباره ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی کشور نوشت: تروریسم دولتی با هدف توقف رشد علم و فناوری صلح آمیز هسته ای در حوزه امنیت ملی یک کشور، نقض آشکار اصول انسانی و قواعد حقوق بین‌الملل است که پاسخ راهبردی به آن حق طبیعی و غیر قابل اغماض جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: محکومیت صریح تروریسم در همه اشکال آن توأم با اقدامات عملی توسط همه کشورها، تنها راه جلوگیری از تکرار اینگونه جنایات خواهد بود.

به گزارش فارس، محسن فخری زاده بعدازظهر جمعه هفتم آذر ماه در حمله عناصر تروریست مسلح به شهادت رسید.

پیش از این هم سفارت ایران در مسکو درباره این اقدام تروریستی بیانیه‌ای منتشر کرده بود. در این بیانیه اعلام شده است: اینگونه اقدامات نه تنها خللی در عزم جمهوری اسلامی در دستیابی به قله‌های علم و فناوری ایجاد نخواهد کرد، بلکه ملت غیور ایران ثابت قدم‌تر از قبل به راه خود ادامه خواهد داد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس