پاسخ فرانسه به درخواست ضد ایرانی ترامپ: در برجام می‌مانیم
پاسخ فرانسه به درخواست ضد ایرانی ترامپ: در برجام می‌مانیم

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه درخواست رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای برجام را رد کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) انیس ون درمول، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه دیروز پنجشنبه گفت: «فرانسه در چهارچوب توافق وین در مورد برنامه هسته‌ای ایران، به این توافق پایبند می‌ماند.» خانم ون درمول افزود: «فرانسه در […]

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه درخواست رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای برجام را رد کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) انیس ون درمول، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه دیروز پنجشنبه گفت: «فرانسه در چهارچوب توافق وین در مورد برنامه هسته‌ای ایران، به این توافق پایبند می‌ماند.»

خانم ون درمول افزود: «فرانسه در همکاری با دیگر طرف‌ها(ی برجام) به رعایت کامل تعهدات خود در این زمینه ادامه می‌دهد.»

فرانسه به همراه آمریکا، بریتانیا، آلمان، چین و روسیه توافقنامه هسته‌ای را در سال ۲۰۱۵ میلادی با ایران امضا کردند اما آمریکا در سال ۲۰۱۸ به طور یکجانبه از این توافق خارج شد.

ترامپ روز چهارشنبه از فرانسه، آلمان، بریتانیا، روسیه و چین خواست از توافق هسته‌ای با ایران خارج شوند.

وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار است بعدازظهر امروز جمعه در یک نشست فوق‌العاده درباره بحران جاری ایران گفتگو و رایزنی کنند.

ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه روز دوشنبه گفت: «ما فکر بر این باوریم که برجام همچنان پابرجاست.»

وزارت خارجه روسیه نیز با اشاره به اینکه توافق‌ هسته‌ای با ایران کارآیی و تعادل منافع طرفین را به‌خوبی نشان داده، تأکید کرد: مسکو قصد خارج شدن از برجام را ندارد و مواضع تهران که خواستار اجرای تعهدات از سوی آمریکاست، منطقی‌تر است.

آلمان و انگلیس نیز هر کدام به طور جداگانه با درخواست رئیس جمهور آمریکا برای خروج از برجام مخالفت کرده‌اند.

  • منبع خبر : تسنیم