پارلمان عراق، به آزمایش سامانه دفاعی در سفارت آمریکا واکنش نشان داد
پارلمان عراق، به آزمایش سامانه دفاعی در سفارت آمریکا واکنش نشان داد

معاون رئیس پارلمان عراق در واکنش به تست سامانه دفاعی در سفارت آمریکا در بغداد، آن را اقدامی تحریک آمیز و مخالف قوانین بین‌الملل دانست. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،  «حسن کریم الکعبی»، معاورن رئیس پارلمان عراق اقدام سفارت آمریکا در بغداد در آزمایش سامانه دفاعی را «تحریک‌آمیز […]

معاون رئیس پارلمان عراق در واکنش به تست سامانه دفاعی در سفارت آمریکا در بغداد، آن را اقدامی تحریک آمیز و مخالف قوانین بین‌الملل دانست.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،  «حسن کریم الکعبی»، معاورن رئیس پارلمان عراق اقدام سفارت آمریکا در بغداد در آزمایش سامانه دفاعی را «تحریک‌آمیز و مخالف قوانین بین‌الملل» دانست.

به گزارش بغداد الیوم، در بیانیه‌ای که الکعبی شنبه صادر کرده آمده است: «اقدام سفارت آمریکا در شلیک گلوله به بهانه آزمایش سامانه دفاع هوایی، اقدام تحریک آمیز جدید و مخالف همه قوانین بین‌المللی و دیپلماتیک است».

معاون رئیس پارلمان عراق خواستار اتخاذ اقدامات قاطعانه‌ای شد که توقف چنین اقدامات و تحرکات را که باعث تحریک احساسات شهروندان عراقی است، تضمین کند.

او گفت: «اقدام سفارت آمریکا در شلیک آن هم در منطقه مسکونی واقع در مرکز بغداد غیرقابل قبول بوده و چالشی دیگر علیه عراق در کنار سایر اقدامات غیر قانونی است».

رسانه‌های عراق عصر شنبه از اقدام سفارت آمریکا در بغداد در آزمایش و راه اندازی سامانه دفاع هوایی در منطقه سبز بغداد که منطقه‌ای دیپلماتیک است، خبر دادند. این اقدام آمریکایی‌ها اعتراض طیف‌‌ها و گروه‌های عراقی را در پی داشت و هشتگ «#قاعدة_مو_سفارة» (سفارت نیست پایگاه نظامی است) راه انداختند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس