وزرای خارجه و دفاع فرانسه در کابینه جدید باقی ماندند
وزرای خارجه و دفاع فرانسه در کابینه جدید باقی ماندند

اعضای کابینه جدید فرانسه عصر روز دوشنبه معرفی شدند و وزرای خارجه و فرانسه در کابینه جدید باقی ماندند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، کاخ الیزه فرانسه عصر روز دوشنبه از تشکیل کابینه جدید فرانسه خبر داد که در این کابینه «فلورنس پارلی» و «ژان ایو لودریان» همچنان در […]

اعضای کابینه جدید فرانسه عصر روز دوشنبه معرفی شدند و وزرای خارجه و فرانسه در کابینه جدید باقی ماندند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، کاخ الیزه فرانسه عصر روز دوشنبه از تشکیل کابینه جدید فرانسه خبر داد که در این کابینه «فلورنس پارلی» و «ژان ایو لودریان» همچنان در سمت‌های خود به عنوان وزرای دفاع و خارجه فرانسه باقی ماندند.

روز جمعه بود که «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه «جان کاستکس» را به عنوان جانشین «ادوارد فیلیپ» در سمت نخست وزیری منصوب کرد و به وی دستور داد تا کابینه جدید را تشکیل دهد.

یکی از تغییرهای قابل توجه در کابینه جدید،‌ انتخاب «جرالد دارمانین» ۳۷ ساله به عنوان وزیر کشور  است. وی جایگزین «کریستوف کاستانر» متحد قدیمی ماکرون می‌شود که از اکتبر ۲۰۱۸ در این سمت بوده است.

انتقادها از کاستانر پس از آن افزایش یافت که پلیس فرانسه اقدام به سرکوب خشونت آمیز معترضان به نژادپرسی کرد. این اعتراضات پس از قتل «جورج فلوید» مرد سپاه‌پوست شهر مینیاپولیس توسط افسر پلیس آمریکایی آغاز شد که در کشورهای زیادی این اعتراضات برگزار شد.

 نخست وزیر جدید فرانسه یکی از شهرداران فرانسوی بوده و شخصیتی است که در زمینه استراتژی دولت به منظور بازگشایی کشور بعد از مقابله با ویروس کرونا نقش ایفا کرده بود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی درباره تعیین نخست‌وزیر جدید فرانسه ،کاستکس را یک «چهره نه چندان مطرح» در فضای سیاسی این کشور خواند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس