واکنش سخنگوی وزارت خارجه به سخنان وزیر خزانه داری آمریکا
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به سخنان وزیر خزانه داری آمریکا

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به اظهارات وزیر خزانه‌داری آمریکا درباره تحریم‌های ایران، واکنش نشان داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پیامی توییتری نوشت: استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در دوحه گفته است: تحریم جایگزین جنگ است! حقیقت این است: “تحریم” خود جنگ […]

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به اظهارات وزیر خزانه‌داری آمریکا درباره تحریم‌های ایران، واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پیامی توییتری نوشت: استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در دوحه گفته است: تحریم جایگزین جنگ است! حقیقت این است: “تحریم” خود جنگ است؛ جنگ اقتصادی و بدتر از آن تروریسم اقتصادی است که غیر نظامیان بویژه کودکان و سالخوردگان و بیماران را ناجوانمردانه هدف قرار می دهد.

این واکنش موسوی در پی این مطرح می‌شود که منوچین در فروم دوحه به خبرنگار شبکه سی.ان.بی.سی گفته بود: دلیل این که ما این تحریم‌ها را به کار می‌بندیم این است که آن‌ها جایگزینی مهم برای درگیری‌های نظامی در جهان هستند. من باورم دارم که کارآمد بوده است. بنابراین، چه کره شمالی باشد، چه ایران یا جایی دیگر از جهان، ما این مسئولیت را بسیار جدی می‌گیریم.

دولت فعلی آمریکا در ماه مه ۲۰۱۸ با ناقص تلقی کردن توافق هسته‌ای که میان ایران و پنج قدرت جهانی دیگر امضا شده بود، به طور یک‌جانبه از آن خارج شد. با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، علاوه بر اعمال دوباره تحریم های آمریکا بر کشورمان، تحریم‌های جدیدی نیز از سوی دولت آمریکا اعمال شده که مستقیما مردم را هدف گرفته‌اند.

  • منبع خبر : تابناک