واشنگتن: هدف حمله ایران نابود کردن تأسیسات و کشتن نیروهایمان بود
واشنگتن: هدف حمله ایران نابود کردن تأسیسات و کشتن نیروهایمان بود

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا تأیید کرد که در حمله موشکی ایران به پایگاه «عین الأسد» تجهیزات نظامی آمریکا از جمله یک بالگرد آسیب دیده است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا چهارشنبه شب با حضور در جمع گروهی از خبرنگاران آمریکایی در مورد عملیات […]

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا تأیید کرد که در حمله موشکی ایران به پایگاه «عین الأسد» تجهیزات نظامی آمریکا از جمله یک بالگرد آسیب دیده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا چهارشنبه شب با حضور در جمع گروهی از خبرنگاران آمریکایی در مورد عملیات شب گذشته جمهوری اسلامی ایران علیه پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق توضیح داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، میلی در این نشست خبری، گفته است که این موشک‌ها جمعا از سه نقطه در ایران شلیک شده است. وی در مورد محل دقیق شلیک موشک‌ها جزئیاتی ارائه نکرده است.

وی با بیان اینکه ایران مجموعا ۱۶ موشک بالستیک به سمت پایگاه‌های آمریکا شلیک کرده، تعداد موشک‌های برخوردکرده با پایگاه «عین الأسد» را ۱۱ فروند اعلام کرده و مدعی شده است که یک موشک نیز با پایگاه آمریکا در اربیل برخورد کرده و ۴ موشک هم به اهداف نرسیده‌اند.

میلی با تکرار ادعای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر آسیب ندیدن نظامیان آمریکایی در این حمله، تلاش کرد تا خسارات مادی این حمله را نیز اندک جلوه دهد. وی با این حال تأیید کرد که یک بالگرد ارتش آمریکا در این حمله آسیب داده است.

فرمانده ارشد نیروهای نظامی آمریکا در ادامه تأکید کرده است که شلیک موشک‌ها با هدف «کشتن» نظامیان آمریکایی انجام گرفته است. وی با این وجود مدعی شده است که نظامیان آمریکایی به لطف سامانه هشدار سریع حملات موشکی فرصت یافته‌اند تا پناه بگیرند.

میلی در این مورد گفته است: «بر اساس آنچه که دیده‌ام و آنچه که می‌دانم، معتقدم که هدف آن‌ها وارد آوردن خسارت به تأسیسات، نابود کردن تجهیزات، خودروها و هواپیماها و کشتن نیروها بوده است.»

وی با اشاره به تحولات اخیر در منطقه و درگیری نظامی پیش آمده میان آمریکا و ایران، گفته است «بخشی از بازدارندگی» آمریکا در برابر ایران احیا شده است.

این مقام نظامی ارشد آمریکا با این وجود گفت انتظار می‌رود که نیروهای الحشد الشعبی در آینده حملاتی را علیه نیروهای آمریکایی در عراق انجام دهند.

  • منبع خبر : فارس