«هر خانه یک غذا، هر خانه یک پرچم» شعار دهه امامت و ولایت شد
«هر خانه یک غذا، هر خانه یک پرچم» شعار دهه امامت و ولایت شد
دکترظریف‌‌منش مدیر عامل بنیاد بین المللی غدیر با شرح برنامه‌های دهه امامت و ولایت، گفت: «هر خانه یک غذا، هر خانه یک پرچم» به عنوان شعار دهه امامت و ولایت سال جاری انتخاب شد.

گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دیپلماسی ایران(IDVA) حسین ظریف‌منش گفت: «هر خانه یک غذا، هرخ انه یک پرچم» به عنوان شعار دهه امامت و ولایت سال جاری انتخاب شد.

مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر با شرح برنامه‌های دهه امامت و ولایت، گفت: نخستین برنامه در ۱۲ تیر در شهرستان سراب همزمان با روز گرامیداشت علامه امینی برگزار می شود که هم همایش علمی و هم اجتماع مردمی به یاد آن علامه بزرگوار است.

وی افزود: در این دهه ، هزاران برنامه گرامیداشت، برنامه‌های ترویجی،  برنامه‌هایی که ناظر بر آداب عید غدیر و دهه امامت و ولایت است از سوی گروه‌ها، تشکل‌های فرهنگی و دینی و جوانان برگزار می‌شود .

ظریف منش با بیان اینکه در حوزه‌های هنری، علمی، فرهنگی و تبلیغی و ترویجی برنامه‌های متعددی داریم، همایش عدالت از منظر امیر المومنین (ع) در استان مرکزی در ۲۶ تیر را یکی از این برنامه‌ها بیان کرد و افزود: جشنواره شعر ترکی در استان آذربایجان شرقی و جشنواره بزرگ شعر علوی در شیراز نیز در این دهه برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری همایش‌های متعدد میان علمای اهل سنت و علمای شیعه در دهه امامت و ولایت با عنوان (ولایت محور وحدت اسلامی) گفت: ما شعار هر خانه یک غذا و هر خانه یک پرچم را در این دهه انتخاب کردیم که کشور علوی، با سیره آن حضرت(ع) تزئین شود .

 وی ابراز امیدواری کرد بتوانیم فضایی را فراهم کنیم که همه مسلمانان چه شیعه و چه سنی و همه آزادگان جهان بتوانند این ایام را جشن بگیرند و منادی آموزه‌هایی باشیم که می‌تواند نجات بخش بشری در شرایط کنونی باشد.

ظریف منش به دریافت مقالات همایش علمی بنیاد اشاره کرد و گفت: این مقالات مختص همایش‌های علمی است و برای همایش عدالت از منظر امیر امیرالمومنین(ع)، ۹۳ مقاله دریافت شده که حدود هفت مقاله خارجی است .

وی با بیان اینکه جشنواره شعر غدیر نیز به صورت بین المللی برگزار می شود، خاطرنشان کرد: بازسازی واقعه غدیر، جشن‌های خیابانی، اجتماعات میثاق با ولایت در بسیاری از استان‌ها را از دیگر برنامه‌های دهه امامت و ولایت است.