نقش آمریکایی‌ها در آتش‌سوزی کنسولگری ایران
نقش آمریکایی‌ها در آتش‌سوزی کنسولگری ایران

یک کارشناس مسائل غرب آسیا ،گفت: بر اساس شواهد، افرادی که به کنسولگری ایران در نجف حمله کرده‌اند، افراد بی هویتی هستند که به صورت با واسطه از جمله از طریق برخی ازNGOها، با آمریکایی‌ها در ارتباط هستند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)؛ سیدرضا صدرالحسینی، در مصاحبه با برنامه “رویداد” رادیو گفت وگو، […]

یک کارشناس مسائل غرب آسیا ،گفت: بر اساس شواهد، افرادی که به کنسولگری ایران در نجف حمله کرده‌اند، افراد بی هویتی هستند که به صورت با واسطه از جمله از طریق برخی ازNGOها، با آمریکایی‌ها در ارتباط هستند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)؛ سیدرضا صدرالحسینی، در مصاحبه با برنامه “رویداد” رادیو گفت وگو، با بیان اینکه این افراد بی هویت در چند وقت اخیر توسط مینی بوس‌هایی به شهرهای مختلف عراق برده تا به انجام فعالیت‌های آشوبگرایانه در این کشور اقدام کنند، گفت: در حمله به کنسولگری ایران در نجف این افراد طبق شواهد و قرائن نقش ویژه‌ای داشته‌اند.

وی با بیان اینکه بعد از این حمله مقامات عراقی از ایران به خاطر این موضوع عذرخواهی کردند و وزیر خارجه عراق به صورت تلفنی با همتای ایرانی خود در این زمینه رایزنی کرد، اظهار کرد: آمریکایی‌ها طراحی‌های سنگینی را علیه جبهه مقاومت از جمله لبنان، ایران و عراق طراحی کرده بودند و اکنون با توجه به شکست این طراحی‌ها تلاش دارند برنامه‌های خود را از طریق برخی از عناصر که با واسطه، وابسته به آمریکا هستند به پیش ببرند.

وی با بیان اینکه حمله کنندگان به کنسولگری ایران در نجف افراد قلیلی بودند، خاطرنشان کرد:‌ این افراد بعد از آتش زدن کنسولگری ایران در نجف بر روی زمین خوابیدند تا اجازه ندهند ماشین‌های آتش نشانی به سرعت در مکان حضور پیدا کنند و آتش کنسولگری را خاموش کنند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه این افراد برای اینکه شناسایی نشوند صورت خود را بسته بودند؛ ادامه داد: حمله کنندگان دارای هویت واقعی نبودند. چنانچه برخی از شاهدان می‌گویند که این افراد با لهجه خاصی با یکدیگر صحبت می‌کردند که برای مردم بومی شناخته شده نبود.

صدرالحسینی همچنین به موج سواری برخی از رسانه‌های غربی و عربی بر این موضوع اشاره کرد و گفت: آنها با برجسته سازی و استفاده متعدد از تصاویر محدود خود از این موضوع، اینگونه القاء می‌کردند که تعداد کثیری از مردم در حال شعار دادن بر علیه نظام سیاسی عراق و جمهوری اسلامی هستند.

  • منبع خبر : تسنیم