نتانیاهو به گانتز: اجازه دهید فقط ۶ ماه نخست‌وزیر باشم
نتانیاهو به گانتز: اجازه دهید فقط ۶ ماه نخست‌وزیر باشم

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داده‌اند که نتانیاهو به رقبای خود پیشنهاد داده که اجازه دهند او نهایتا ۶ ماه دیگر نخست‌وزیر باشد و سپس این سمت را به طرف مقابل واگذار کند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)؛ کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز یکشنبه به نقل از منابع از پیشنهاد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر […]

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داده‌اند که نتانیاهو به رقبای خود پیشنهاد داده که اجازه دهند او نهایتا ۶ ماه دیگر نخست‌وزیر باشد و سپس این سمت را به طرف مقابل واگذار کند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)؛ کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز یکشنبه به نقل از منابع از پیشنهاد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای تشکیل کابینه فراگیر و ادامه حضور وی در سمت نخست‌وزیری صرفا برای ۶ ماه دیگر، خبر داده است.

بر اساس این گزارش، این پیشنهاد در نشست امروز میان نمایندگان حزب «لیکود» به ریاست نتانیاهو و ائتلاف انتخاباتی «آبی و سفید» به ریاست «بنی گانتز» ارائه شده است.

بر اساس این پیشنهاد، بعد از تشکیل کابینه فراگیر میان لیکود و آبی و سفید، سمت نخست‌وزیری وضعیت چرخشی پیدا می‌کند و نتانیاهو نهایتا تا ۶ ماه نخست در این سمت حضور می‌یابد و پس از آن نخست‌وزیری به گانتز می‌رسد.

نتانیاهو در جلسه امروز قول داده است که در صورت موافقت گانتز، این طرح را «بدون دوز و کلک» و طبق برنامه اجرا کرده و در موعد مقرر سمت نخست‌وزیری را واگذار کند.

با این وجود، ظاهرا «یئر لاپید» نفر دوم ائتلاف آبی و سفید با این پیشنهاد مخالفت کرده و از توافق بر سر آن ممانعت کرده است.

عصر امروز حزب لیکود بعد از جلسه با ائتلاف رقیب، در بیانیه‌ای لاپید را به کارشکنی و ممانعت از تشکیل کابینه متهم کرده بود.

رژیم صهیونیستی از نزدیک به یک سال پیش درگیر روند تشکیل کابینه است. با وجود برگزاری دو انتخابات پیاپی، بن‌بست تشکیل کابینه به دلیل اختلاف شدید میان احزاب سیاسی در فلسطین اشغالی همچنان پابرجاست. ادامه این روند می‌تواند رژیم صهیونیستی را به برگزاری سومین انتخابات ظرف کمتر از یک سال مجبور کند.

نتانیاهو که هفته گذشته رسما با اتهام «دریافت رشوه»، «تقلب» و «سوء استفاده از اعتماد عمومی» روبرو شد، تا زمان حضور در نخست‌وزیری از مصونیت برخوردار است. در صورتی که او وادار به کنار رفتن از این سمت شود، ممکن است با حکم دادگاه روانه زندان شود.

گانتز با اشاره به اینکه نمی‌خواهد با کسی که پرونده قضایی دارد کابینه تشکیل دهد، اعلام آمادگی کرده که با تغییر ریاست حزب لیکود، با رئیس جدید این حزب وارد ائتلاف شود. همزمان دستکم دو نفر از هم‌حزبی‌های نتانیاهو برای به چالش کشیدن ریاست وی و شرکت در انتخابات درون حزبی، اعلام آمادگی کرده‌اند.

  • منبع خبر : فارس