سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹ Tuesday, 19 January , 2021
گروه : داخلی / سیاست
پ
  • شناسه : 9522
  • 22 دسامبر 2019 - 9:11
  • 0 دیدگاه
  • ارسال توسط :

میرسلیم: منشاء اعتراض مردم، زدوبند مجلس و دولت است

میرسلیم: منشاء اعتراض مردم، زدوبند مجلس و دولت است
میرسلیم: منشاء اعتراض مردم، زدوبند مجلس و دولت است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مجلس با زدوبندی که با دولت داشته، در مشکلات امروز کشور شریک است، گفت: همین امور موجب اعتراض‌های بی‌سابقه مردم شده است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، سید مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تا چه […]

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مجلس با زدوبندی که با دولت داشته، در مشکلات امروز کشور شریک است، گفت: همین امور موجب اعتراض‌های بی‌سابقه مردم شده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، سید مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تا چه حد پیشرفت در بخش‌هایی چون حوزه دفاعی و از سوی دیگر ضعف در صنعت و اقتصاد باعث فراگیر شدن اعتراض به ناکارآمدی دولت در اذهان عمومی شده است، گفت: پیشرفت در هر بخش نیازمند سیاستگذاری و تدبیر مناسب، انتخاب مدیران و مجریان شایسته و اجرای دقیق و نظارت شده است.

وی با بیان اینکه طرح‌های حوزۀ دفاعی اغلب از این سه ویژگی برخوردار بوده‌اند و همین موجب دستاوردهایی ارزنده شده است، افزود: ولی در زمینه‌های عمومی صنعتی و اقتصادی در سال‌های اخیر بیشتر با راهبرد نامناسب یا فقدان سیاست، تقلاهایی انجام گرفته، آن هم به دست مدیرانی که شایستگی لازم را نداشته‌اند و معمولاً بر پیشبرد کارها نیز اعمال نظارت نشده و در نتیجه در بسیاری از موارد شاهدیم که ناکارآمدی بارز شده و ذهن مردم را به خود مشغول کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه هر آنچه در کشور پیشرفت داشته‌ایم محصول فکر، تمرکز و اتکا به توان و ظرفیت‌های داخلی بوده است، آیا امکان دارد رویکرد مردم برای نجات کشور از «اعتماد به غرب» به «توجه به ظرفیت داخل» تغییر پیدا کند؟، تاکید کرد: دولت‌های یازدهم و دوازدهم در فکر پیشرفت بوده‌اند اما پیشرفت را در چهارچوب سازش با غرب میسر می‌دانسته‌اند لذا از ابتدا به فکر مذاکره با آمریکا و اروپا افتادند تا به زعم خودشان راه چنان پیشرفتی را هموار کنند، غافل از اینکه غربی‌ها اصلاً چشم ندارند استقلال و آزادی و پیشرفت ما را ببینند.

میرسلیم با بیان اینکه تصویری که غربی‌ها از ایران برای خود ترسیم می‌کنند متأثر از جریانات دوران عقب ماندگی قاجار یا دوران سرسپردگی پهلوی است، خاطرنشان کرد: آنها جمهوری اسلامی ایران را به عنوان کشوری مستقل و متکی به خود و مقتدر رقیب خود در زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی، و در مقابل خود در زمینه‌های سیاسی و فرهنگی می‌بینند و تمام همتشان را برای تضعیف ما با برنامه ریزی دقیق و چندجانبه گاهی مستقیم و گاهی از طریق برخی میثاق‌های مشکوک، بکار گرفته‌اند و این موضوع البته خوشبختانه با رفتار شفاف ترامپ و تبعیت منافقانۀ اروپا کاملاً برای همگان بر ملا شده و امروزه کمتر کسی است که در کشور ما راه نجات را جز در توجه به ظرفیت‌های خودمان یعنی درون‌زائی و همکاری با کشورهای دوست یعنی برونگرایی نبیند و نداند.

وی تصریح کرد: دوران تعظیم نسبت به غربی‌ها به سر آمده است و کسانی که در چنان اندیشه‌ای به سر می‌برند خود را به خواب زده‌اند و بنابراین نمی‌توان آنها را بیدار کرد. آنها توانایی‌های خودمان را نادیده می‌گیرند و حتی تحقیر می‌کنند و متأسفانه از دیدن موفقیت‌های ما و پیشرفت جوانان با استعداد کشور غمگین می‌شوند و حتی در جمع خودشان به استهزاء آنها می‌پردازند و آنها را مسخره می‌کنند!

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره اینکه آیا ممکن است محصول اعتراض مردم و تمرکز اذهان عمومی برای برون رفت از مشکلات فعلی، به جریان سیاسی مقابل مجلس و دولت معطوف شود؟، اظهار داشت: دولت در شش سال گذشته عدم خودباوری و ناکارآمدی را در ادارۀ شایسته امور کشور به اثبات رسانده است و فرصت‌های ارزشمندی را از جمهوری اسلامی بر باد داده است و از لحاظ اقتصادی موجب تنزل مقام ما در منطقه و در جهان شده است.

میرسلیم با بیان اینکه مجلس هم با زد و بندی که بسیاری از نمایندگان با برخی از دولتمردان داشته‌اند، عملاً با دولت مماشات کرده و بنابراین در مشکلاتی که برای کشور پدیدار شده و گریبان مردم را گرفته با دولت مسئولیت مشترک دارد، تاکید کرد: همین امور موجب اعتراض‌های بی سابقۀ مردم نجیب و شریف ما شده است و طبیعی است که مردم از جریان سیاسی پشتیبان آنها بیزاری بجویند و به دنبال افرادی باشند از میان خود مردم و معتقد به توانایی‌های خودی و پیروی صادقانه از رهبری در اجرای سیاست‌های مصوب و ابلاغی بویژه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، که شش سال آزگار است دست‌خوش دیوان‌سالاری دولتی شده و خیری از آن عاید مردم نشده است.

وی افزود: شایسته نیست با این همه استعدادهای درخشان و امکانات خدادادی فراوان، بسیاری از جوانان مهاجرت کنند و گروه‌هایی از مردم ما در استضعاف و فلاکت به سر ببرند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مردم با امید به خدا و با انتخاب هوشمندانه و داهیانۀ خود، دست نااهلان را که در مجلس و دولت رخنه کرده و با عدم کفایت خود موجب رکود و تورم و سقوط فاحش ارزش پول ملی و اوج گرفتن فساد مالی و سیاسی و فرهنگی شده‌اند، کوتاه خواهند کرد.

  • منبع خبر : مهر

برچسب ها

تخت روانچی: برای قضاوت درباره رویکرد بایدن در خصوص برجام عجله ای نداریم 19 ژانویه 2021

تخت روانچی: برای قضاوت درباره رویکرد بایدن در خصوص برجام عجله ای نداریم

نماینده دائم ایران در سازمان ملل با طرح این سؤال که آیا بایدن سیاست غیرانسانی «فشار حداکثری» ترامپ را کنار می گذارد و با لغو کامل تحریم ها به وعده های خود پایبند خواهد بود؟ عنوان کرد: برای قضاوت عجله ای نداریم.  به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، مجید تخت […]

شتاب در توسعه و رشد اقتصادی با راه اندازی پالایشگاه نفت فوق سنگین قشم 14 ژانویه 2021
استان هرمزگان همچنان در صنایع نفتی پیشگام است؛

شتاب در توسعه و رشد اقتصادی با راه اندازی پالایشگاه نفت فوق سنگین قشم

فرزین سوادکوهی-پیش از ظهر امروز آیین آغاز عملیات پیش راه اندازی پالایشگاه نفت فوق سنگین پاسارگاد قشم با ظرفیت ۳۵ هزار بشکه در روز در فاز نخست، به فرمان رییس جمهور و با حضور استاندر هرمزگان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مدیران ارشد صنایع پالایشی  بصورت ویدیئو کنفرانس برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری […]

عملیات پیش راه اندازی بزرگترین پالایشگاه قیر کشور 14 ژانویه 2021

عملیات پیش راه اندازی بزرگترین پالایشگاه قیر کشور

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری ایران پترونت، عملیات پیش راه اندازی پالایشگاه نفت قشم با تکیه بر توانمندی مهندسان داخلی آغاز می‌شود! با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور در روز پنجشنبه ۲۵ دی ماه سالجاری؛      

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.