معاون پمپئو: حمله به پایگاه‌های آمریکا در عراق کار ایران است
معاون پمپئو: حمله به پایگاه‌های آمریکا در عراق کار ایران است

معاون وزیر خارجه آمریکا با طرح ادعای بی‌اساس دست داشتن ایران در سرکوب تظاهر کنندگان عراقی گفت: ایران پایگاه‌های ما در عراق را هدف قرار می دهد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل شبکه الاخباریه، دیوید هیل، معاون وزیر خارجه آمریکا در گفت وگویی تلویزیونی از بغداد پایتخت عراق مدعی شد: طرف […]

معاون وزیر خارجه آمریکا با طرح ادعای بی‌اساس دست داشتن ایران در سرکوب تظاهر کنندگان عراقی گفت: ایران پایگاه‌های ما در عراق را هدف قرار می دهد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل شبکه الاخباریه، دیوید هیل، معاون وزیر خارجه آمریکا در گفت وگویی تلویزیونی از بغداد پایتخت عراق مدعی شد: طرف سومی که در سرکوب تظاهرات عراق متهم است ایران و مجموعه‌های مسلح وابسته به آن هستند.

وی همچنین مدعی شد: سپاه ایران پایگاه های ما در عراق را هدف قرار می‌دهد و ما حق داریم که از منافع خود دفاع کنیم.هیل با طرح این ادعا که واشنگتن “برخلاف تهران” در تشکیل حکومت بغداد دخالت نمی کند خاطرنشان کرد: به وضع تحریم علیه مسئولین عراقی که در فساد و خشونت علیه تظاهرکنندگان دست دارند ادامه می دهیم.این ادعای معاون وزیر خارجه آمریکا درحالی مطرح شده است که ایران بارها بر لزوم عدم دخالت در امور دیگر کشورها از جمله عراق تاکید کرده است و اخیرا سخنگوی وزارت خارجه کشورمان تاکید کرده است: ما هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی عراق را رد می‌کنیم. به آمریکایی‌ها نیز توصیه می‌کنیم که در امور داخلی عراق دخالت نکنند. مردم عراق مردمی آگاه و بالغ هستند که می‌توانند در مورد سرنوشت خود تصمیم بگیرند. بنابراین بهتر است آمریکایی‌ها خود را از تحولات عراق کنار بکشند.
  • منبع خبر : الاخباریه