مسير هاي ارتباطي روستاهاي مجاور منطقه عملياتي سركان بازگشایی شد
مسير هاي ارتباطي روستاهاي مجاور منطقه عملياتي سركان بازگشایی شد

با همت و تلاش جهادي و شبانه روزي كاركنان شركت بهره برداری نفت و گاز غرب ، مسير دوم منطقه عملياتي سركان از سمت روستاي وه ره زرد بازگشايي شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی،سعید ناصري پور مدير عامل شركت بهره برداري نفت و […]

با همت و تلاش جهادي و شبانه روزي كاركنان شركت بهره برداری نفت و گاز غرب ، مسير دوم منطقه عملياتي سركان از سمت روستاي وه ره زرد بازگشايي شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی،سعید ناصري پور مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با اعلام اين خبر اظهار داشت : در پي بارش هاي اخير و وقوع سيلاب هاي عظيم و كم سابقه در استان هاي غرب كشور و مناطق عملياتي این  شركت ، اكثر راههاي ارتباطي اين مناطق كاملا تخريب شد  كه علاوه بر ايجاد مشكلات بسيار براي تردد همكاران ، مسير هاي ارتباطي روستاهاي اطراف از جمله پران پرويز، كيان آباد، تيمور آباد و وه ره زرد از توابع  شهرستان پلدختر مسدود شد.

وی افزود: با توجه به حجم بسيار بالاي آب رودخانه كشكان و تخريب پل هاي اين منطقه و قطع راههاي ارتباطي روستاهاي اطراف همزمان با حضور رامین حاتمی مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در منطقه و تاکید ایشان ، بلافاصله اقدامات لازم به منظور بازگشايي مسير دوم از سمت واحد بهره برداري سركان به روستاي پران پرويز و بعد روستاي وه ره زرد آغاز شد و با برنامه ريزي منسجم در اين زمينه و همچنين همكاري شركت هاي نفت مناطق مركزي ايران، بهره برداري زاگرس جنوبي، بهره برداري نفت و گاز شرق و در اختيار نهادن تعدادي ماشين آلات راه سازي در نهايت مسير دوم نيز در كمتر از ۴ روز بازگشايي گرديد و راه ارتباطي بيش از دو هزار نفر از روستاييان اطراف اين مسيرشامل روستاهاي كيان آباد، تيمور آباد و پران پرويز دوباره برقرار شد .

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب درباره امدادرسانی به مردم شریف  مناطق سیل زده مجاور تاسیسات این شرکت خاطرنشان کرد: برنامه ریزی لازم به منظور کمک به مردم شریف این مناطق در ساعات اولیه صورت گرفت  که با برگزاری جلسات متعدد و ضمن تعامل با فرماندار شهرستان پلدختر و فرماندار شهرستان رومشگان،  توزیع کمک های غذایی و بهداشتی توسط همکاران بسیجی انجام گرفت. و تداوم آن همزمان با  فراخوان ادوات سبك و سنگين خود در همه مناطق به نقاط بحراني اقدام به بازگشايي مسير ها و امداد رساني به سيل زدگان نموده ايم که به لطف خداوند و همت همکاران عملیاتی آسیب های وارد شده به تاسیسات و ابنیه شرکت در این مناطق به حداقل ممکن رسیده است.

 پيشتر نيز با توجه به مسدود بودن همه راهها و تخريب آنها، شركت به منظور بازگشايي مسير اول در همان ساعات نخست به منظور تسريع در انتقال و جابجايي همكاران عملياتي سركان و مالكوه و رساندن تجهيزات لازم به اين واحد و ايجاد راه دسترسي به واحد بهره برداري سركان و چهار روستاي محاصره شده ، اقدام به بازگشايي مسيرهاي ارتباطي روستاهاي اطراف نمود و با تلاش جهادي همكاران توانست در كمتر از ۷۲ ساعت پس از سيل و با وجود ادامه بارش ها و حجم بالاي آبهاي روان، مسير اول بطول ۱۷ كيلومتر را از سمت جاده كوهستاني روستاي رومشگان  به سركان را بازگشايي نمايد و راه ارتباطي روستاي پران پرويز به رومشگان نيز برقرارشد . مسیر دوم نیز سه کیلومتر طول دارد. این جاده ها در مسیرهای کوهستانی ، صعب العبور و با مخاطرات ریزش کوه همراه است که با تلاش شبانه روزی همکاران شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب بازگشایی آن میسر شد. لازم به ذکر است برق رسانی ، آب رسانی و کمک به ساخت پل موقت عبور به روستاههای مجاور نیز  توسط این شرکت انجام شده است.

این گزارش می افزاید : شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با همكاري شركت هاي نفت مناطق مركزي ايران و شركت بهره برداري زاگرس جنوبي نسبت به تهيه و ارسال مواد غذايي به صورت بسته بندي شده جهت  یک هزار  خانوار در اطراف واحد بهره برداري شامل روستاهاي پران پرويز ، كيان آباد ، تيمور آبادو موراني اقدام نمود.

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران