مجوز فعالیت «العربیه» و «الحدث» در عراق تعلیق شد
مجوز فعالیت «العربیه» و «الحدث» در عراق تعلیق شد

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) دولت عراق روز یکشنبه مجوز فعالیت چند رسانه در این کشور را به دلیل عدم رعایت بی‌طرفی و حمایت از آشوب در این کشور، تعلیق کرد. به نوشته پایگاه خبری شبکه «تی‌آر‌تی عربی»، دولت عراق طی بیانیه‌ای اعلام کرد که دفتر ۸ شبکه تلویزیونی و ۴ رادیو را […]

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) دولت عراق روز یکشنبه مجوز فعالیت چند رسانه در این کشور را به دلیل عدم رعایت بی‌طرفی و حمایت از آشوب در این کشور، تعلیق کرد.

به نوشته پایگاه خبری شبکه «تی‌آر‌تی عربی»، دولت عراق طی بیانیه‌ای اعلام کرد که دفتر ۸ شبکه تلویزیونی و ۴ رادیو را به دلیل نقض اصول حرفه‌ای و تحریک معترضان، به مدت ۳ ماه مسدود کرد.

بر اساس بیانیه کمیسیون ارتباطات و رسانه عراق، شبکه‌های «العربیه»، «الحدث»، «ان‌آر‌تی»، «ای‌ان‌بی»، «دجله»، «الشرقیه»، «الفلوجه»، «الرشید» و «هنا بغداد» و رادیوهای «الناس»، «سوا»، «اذاعه الیوم» و «نوا»، رسانه‌هایی هستند که فعالیت آن‌ها به مدت سه ماه تعلیق شده است.

این کمیسیون به پنج شبکه «السومریه»، «اسیا»، «رووداو»، «اسکای نیوز عربیه» «قناة اور» هم تذکر داده است.

عراق از ابتدای ماه گذشته میلادی صحنه اعتراضات بوده است.

بغداد پیش از این هم چند رسانه سعودی از جمله العربیه و الحدث را به تحریک معترضان به آشوب متهم کرده بود. عراق همچنین هم مجوز فعالیت شبکه «الحرة» وابسته به وزارت خارجه آمریکا را به دلیل توهین به مرجعیت و انتشار اخبار کذب، تعلیق کرده بود.

منبع فارس