متکی:جوانان ایران در طول تاریخ این کشور نقش ‌آفرین بودند
متکی:جوانان ایران در طول تاریخ این کشور نقش ‌آفرین بودند
دکتر منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان گفت:مقام معظم رهبری باور به ظرفیت جوانان را هویت واقعی بخشید.

به گزارش صدای دیپلماسی ایران به نقل از ایلنا، منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان در همایش کمیته جوانان این شورا با عنوان ” جوان، پیشران انتخاب ۱۴۰۰” اظهار داشت: هیات اجرایی موفق شد کمیته های متعددی را  از جمله کمیته کارگران، بانوان، جوانان، صنعت‌گران کشاورزی و امنیت غذایی ، کمیته دانشجویان، اساتید و پزشکان ساماندهی کند. کمیته جوانان با ۲۱ نفر تشکیل شد. از این رو برخی گمان نمی‌کردند در این فاصله بسیار کوتاه در ارتباطات بسیار خوب و صمیمانه برگزار کننده چنین همایشی باشیم.

رئیس هیئت اجرایی شورای وحدت افزود:در طول هفته گذشته کمیته جوانان درباره جامعه شناسی جوانان و یافتن راه‌های برون رفت از وضع موجود به وضع مطلوب، همفکری و بحث و تبادل نظر کردند که آن را تبدیل به مانیفستی برای دولت آینده خواهیم کرد. جوانان ایران در طول تاریخ این کشور نقش‌آفرین بودند.

متکی یادآور شد:بعد از  نادرشاه و افشاریه بیش از ۲۰۰ سال این کشور اقتدارش را روز به روز از دست داد تا جایی که بزرگترین قدرت این مملکت در رژیم گذشته یعنی شاه به فرمان سفیر انگلیس و آمریکا می‌بایست حکمرانی می‌کرد و امام در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ بزرگترین ارمغانی که برای ما آورد استقلال، کشور بود.

سخنگوی شورای وحدت با بیان اینکه مردم ایران پیام امام را گرفتند و انقلاب را به وجود آوردند، گفت: خداوند قسم خورده که هرجا ما کار کردیم پیروز هستیم اما ادامه راه امام با پاکدستی، درستی و همراهی با رهبری را می‌طلبد و لذا نظام اسلامی بر دو محور محتوای پاک و کارگزاران پاک می چرخد.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: در  سال‌های اخیر اتفاق‌هایی برای کشور و کارگزاران نظام  پیش آمد که امید مردم را هدف قرار داد و مردم در حال ناامید شدن کامل بودند تا اینکه آقای رئیسی آمد و مبارزه با فساد را جدی کرد و بارقه امید ایجاد شد.

این عضو ارشد شورای وحدت اصولگرایان اضافه کرد: پس از آن در گام دوم مجلس به وجود آمد که علیرغم نارسایی‌ها و مشکلات تصمیم‌سازی اما در نهایت به جای خوبی رسید هر چند نیاز به بهتر شدن دارد؛ اکنون در آستانه برداشتن گام سوم هستیم؛  باور به ظرفیت جوانان را مقام معظم رهبری هویت واقعی بخشید که جوانان را باور کنیم و چقدر زیبا در کنار مقام معظم رهبری جوانی گفت که جنگ را ۱۸ سال ها پیروز کردند و شصت و چند ساله‌ها اقتصاد را با شکست مواجه کردند.

متکی گفت:با دولت جدید از شرایط کنونی عبور می‌کنیم و شورای وحدت با چنین هدفی شکل گرفت و به میدان آمد و هدف کوتاه مدت آن  انتخابات و هدف درازمدت‌ش همگرایی نیروهای معتقد به نظام ولایی ارزشی و اصولگرا است تا بتواند تمام توان خودش را به اجرا بگذارد و شورایی مبتنی بر «و اعتصموا بحبل الله جمیعا ولاتفرقوا» و نیز شورای استوار با دعوت به همگرایی و وحدت شکل دهد. این مطالبه ما از همه اصولگرایان است.

وی در پایان تصریح کرد:اگر آقای رئیسی در انتخابات شرکت کنند. عامل اتلاف شورای ائتلاف، جببه پایداری و شورای وحدت می‌شوند حتی اگر ساختار جداگانه داشته باشند اگر هم نیایند بیش از پیش وحدت این سه ساختار را طلب می‌کنیم.

 

  • منبع خبر : ایلنا