متاسفانه سیاست های غلط دولت در بخش مسکن این حوزه را دچار بحران کرده است
متاسفانه سیاست های غلط دولت در بخش مسکن این حوزه را دچار بحران کرده است

دکتر علی‌اصغر خانی نماینده شهرستان های شاهرود و میامی در حاشیه جلسه ظهر دیروز کمیسیون عمران با انتقاد شدید از وضعیت اقتصادی کشور خصوصا موضوع گرانی مسکن در سطح کشور گفت:متاسفانه سیاست های غلط دولت در بخش مسکن، این حوزه را دچار بحران کرده است به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل […]

دکتر علی‌اصغر خانی نماینده شهرستان های شاهرود و میامی در حاشیه جلسه ظهر دیروز کمیسیون عمران با انتقاد شدید از وضعیت اقتصادی کشور خصوصا موضوع گرانی مسکن در سطح کشور گفت:متاسفانه سیاست های غلط دولت در بخش مسکن، این حوزه را دچار بحران کرده است

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از گزارش آنلاین، وی ادامه داد:اگر یک کارگر از امروز بدون هیچ خرج و هزینه ای شروع به پس‌انداز کند و با فرض ثابت ماندن قیمت‌ها ۲۰ تا ۳۰ سال طول میکشد تا خانه دار شود.این چه ظلمی است به اقشار ضعیف جامعه که امید خانه دار شدن را از آن‌ها گرفته اند.

برنامه ریزی برای طرح جامع و کار آمد در بخش مسکن 

وی افزود: در کمیسیون عمران به صورت فشرده در حال برنامه ریزی برای ارائه یک طرح جامع و کارآمد به

صحن علنی مجلس هستیم.

دکتر خانی با انتقاد به سیاست های بانک مرکزی که موجب افت ارزش پول ملی شده است گفت: زمانی که دلار حدود ۴هزارتومان بود با داد وفریاد گفتند این رقم بالایی است و دلار را به قیمت واقعی برمیگردانیم اما دلار را از مرز ۲۱هزارتومان گذر دادند.

انتقاد شدید  از گرانی ارزاق عمومی و نیازهای اولیه مردم

وی با اشاره به مسئله مهم ارزاق عمومی و نیازمندی های اولیه مردم بیان کرد: برخی قیمت ها ۱۰برابر شده است و در این وضعیت چگونه یک فردی که روزی ۵۰تا ۷۰ هزارتومان درآمد دارد چطور میتواند زندگی کند و مخارج خانواده را تامین نماید؟ مردم برای مراجعه به پزشک برای یک بیماری ساده بعضا ۱/۳ یا ۱/۴ حقوق دریافتی خود را باید هزینه کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متاسفانه برخی مسئولان کشور به فکر همه چیز هستند جز مردم!غافل از اینکه هرچه دارند از مردم است و این مقام و مسئولیت ها برای خدمت به مردم است. چرا آقایان حاضر نیستند برای حل مشکلات و گرفتاری های مردم قدم بردارند؟

دکتر خانی افزود: بعضی مسئولان کشوری فقط به دنبال کار شخصی خود و اضافه کردن سرمایه‌هایشان هستند.باید به طور جدی با فساد سیستمی مبارزه کرد و یکی از راه های اصلی حل مشکلات مردم همین مبارزه با فساد و کوتاه کردن دست فاسدان از بیت المال است.

قوه مقننه و قضائیه برای رفع مشکلات مردم وارد میدان شوند

نماینده شهرستان‌های شاهرود و میامی تاکید کرد: امروز تمام قوا از مقننه تا قضائیه و خصوصا دولت باید برای رفع مشکلات مردم به صورت جدی پا به میدان بگذارند و کوتاهی ها، کم‌کاری ها،سهل‌انگاری‌ها و بی‌تفاوتی های گذشته را جبران کنند.

خانی در پایان بیان کرد: اگر در باقی مانده عمر دولت، دولتمردان با همه توان در جهت حل مشکلات مردم گام برندارند، مردم برای همیشه خاطرات تلخ گرانی، تورم، بی ثباتی اقتصاد و فاصله طبقاتی این دوران را فراموش نخواهند کرد.