ماکرون حرف ترامپ درباره توافق هسته‌ای با ایران را تکرار کرد
ماکرون حرف ترامپ درباره توافق هسته‌ای با ایران را تکرار کرد

رئیس جمهور فرانسه پس از دیدار با سران رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی خواستار گنجاندن برنامه موشکی ایران در توافق هسته‌ای شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva) ، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه امروز (چهارشنبه) مدعی شد «مصمم هستیم که ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند.» این اظهارات مکرون پس از […]

رئیس جمهور فرانسه پس از دیدار با سران رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی خواستار گنجاندن برنامه موشکی ایران در توافق هسته‌ای شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva) ، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه امروز (چهارشنبه) مدعی شد «مصمم هستیم که ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند.»

این اظهارات مکرون پس از دیدار وی با مقامات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی بیان شد.

رئیس جمهور فرانسه بار دیگر به برنامه موشکی ایران اشاره کرد و از آرزوی خود برای برای گنجاندن برنامه موشکی در توافق هسته‌ای حرف زد. این اظهارات ماکرون در واقع تکرار ادعای ترامپ برای گنجاندن برنامه موشکی ایران در یک توافق هسته‌ای جدید است.

مکرون گفت:  «ما می‌خواهیم توافق با ایران را به برنامه موشکی بالستیک آن گسترش دهیم… باید تنش‌زایی نظامی در منطقه را کاهش داد».

این درخواست مکرون در حالی است که تهران قویا هرگونه مذاکره درباره سیاست‌های دفاعی خود از جمله برنامه موشکی را رد و آنها را غیرقابل مذاکره عنوان کرده است.

  • منبع خبر : تسنیم