لاوروف: اوضاع در خلیج فارس باعث نگرانی است؛ در تلاشیم برجام حفظ شود
لاوروف: اوضاع در خلیج فارس باعث نگرانی است؛ در تلاشیم برجام حفظ شود

وزیر خارجه روسیه در دیدار همتای ایرانی خود ضمن ابراز نگرانی از اوضاع در خلیج فارس، گفت: امروز درباره اینکه چگونه می‌توانیم از فروپاشی برجام جلوگیری کنیم، تبادل نظر خواهیم کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،  «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه ظهر امروز (دوشنبه) در دیدار با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران که […]

وزیر خارجه روسیه در دیدار همتای ایرانی خود ضمن ابراز نگرانی از اوضاع در خلیج فارس، گفت: امروز درباره اینکه چگونه می‌توانیم از فروپاشی برجام جلوگیری کنیم، تبادل نظر خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،  «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه ظهر امروز (دوشنبه) در دیدار با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران که در رأس هیأتی به مسکو سفر کرده، ضمن خوشامدگویی به ظریف در آستانه سال نو میلادی عنوان کرد: سفرتان بسیار به موقع است به خصوص در چارچوب تحولاتی که در خصوص برجام در جریان است.

وی افزود: برجام توسط شورای امنیت سازمان ملل و قطعنامه ۲۲۳۱ تایید شده، ولی آمریکا نه تنها از برجام خارج شد، بلکه نمی‌گذارد اعضای سازمان ملل این قطعنامه را اجرا کنند.

لاوروف ادامه داد: امروز تبادل نظر می‌کنیم که ببینیم چه کار می‌توانیم انجام دهیم که از فروپاشی برجام جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه اوضاع در خلیج فارس باعث نگرانی ماست، خاطرنشان کرد: شاهدیم شرکا و همکاران غربی ما به صورت مصنوعی اوضاع را تخریب می‌کنند. ولی هم روسیه و هم ایران ابتکارات صلح آمیزی در این زمینه پیشنهاد کرده‌اند که براساس احترام متقابل کار انجام شود.

وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه روسیه ابتکار گفتگو در خلیج فارس و ایران ابتکار صلح هرمز را پیشنهاد کرده‌اند، عنوان کرد: هر دو ابتکار در راستای ثبات سازی در منطقه صورت می‌گیرد.

وی همچنین گفت که با ظریف درباره سوریه و تلاش‌هایی که دو کشور در چارچوب روند آستانه انجام می‌دهند صحبت خواهد کرد.

لاوروف افزود: در دیدار با ظریف درباره روابط دوجانبه براساس توافقات دو رئیس جمهور و تمرکز بر مناسبات اقتصادی و فرهنگی گفتگو خواهد کرد.

به گزارش فارس، این سفر بیست و هشتمین سفر وزیر خارجه ایران در طول شش و نیم سال انتصابش به این سمت است.

قرار است ظریف پس از روسیه برای دیدار با همتای چینی خود به پکن برود.

  • منبع خبر : فارس