فولاد مبارکه، تندیس جایزه ملی کیفیت را به اصفهان برد
فولاد مبارکه، تندیس جایزه ملی کیفیت را به اصفهان برد

پیش از ظهر امروز درشانزدهمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران،مجتمع فولاد مبارکه تندیس سیمین در حوزه محصولات فلزی،لوازم، ابزار، ماشین‌آلات و تجهیزات را از آن خود کرد و به عنوان یکی از بهترین شرکت های کیفی این جایزه را به اصفهان برد.  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،حمیدرضا عظیمیان  مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه […]

پیش از ظهر امروز درشانزدهمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران،مجتمع فولاد مبارکه تندیس سیمین در حوزه محصولات فلزی،لوازم، ابزار، ماشین‌آلات و تجهیزات را از آن خود کرد و به عنوان یکی از بهترین شرکت های کیفی این جایزه را به اصفهان برد.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،حمیدرضا عظیمیان  مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه اصفهان در شانزدهمین جشنواره جایزه ملی کیفیت ایران در گروه محصولات فلزی، لوازم، ابزار، ماشین آلات و تجهیزات تندیس سیمین دریافت کرد.

این جایزه برای مدیریت کیفیت مجتمع فولاد مبارکه اصفهان برای مدیریت کیفیت در محصول قلع اندود به این شرکت اعطا شده است.

بنا به این گزارش نیره پیروزبخت، رییس سازمان استاندارد، در این مراسم ضمن برشمردن مزایا و ضرورت های استاندارد سازی و سرفصل های کیفی سازی در محصولات و خدمات  گفت : مقوله کیفیت و استاندارد سازی  محصولات و خدمات جزو مباحثی است که همیشه مطرح می شود و ما نیز در فضای پرفشار تحریمی فعلی بنا داریم این مبحث را به شکلی بسیار جدی دنبال کنیم  و این در حالی است که ما مانند سال های گذشته تنها به استاندارد سازی بصورت مجزا نمی اندیشیم و معتقدیم کیفیت و بهره‌وری دو بال یک پرنده بنام رونق تولید  هستندکه چنانچه با هم و در کنار هم نباشند، اطاعت ازفرمایشات مقام معظم رهبری در این خصوص به سرانجام نمی رسد.

وی با بیان اینکه استاندارد مربوط به یک سازمان نیست، افزود: همه دستگاه‌ها باید همکاری داشته باشند تا نظام استاندارد در کشور جا بیفتد و با این فرهنگ‌سازی نگاه‌ها ویژه‌تر شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مختلف در سازمان استاندارد گفت: در این جلسات دو موضوع مهم به تصویب رسید که اولین مورد آن سند راهبردی یکپارچگی غذا بود.

وی ادامه داد: در ایران سازمان‌های مختلف با این موضوع درگیر هستند که این امر باعث ایجاد موازی‌کاری و تداخل می‌شود که حاصل آن استفاده سودجویان است.

وی ایمنی، کیفیت، حلال بودن و اصالت را از موارد مهم سند راهبردی یکپارچگی غذا دانست.

پیروزبخت مورد دوم را توجه به مشاغل خانگی و روستایی عنوان کرد و افزود: این امر باعث می‌شود فعالان این عرصه از سیاست جدید سازمان بهره ببرند.

وی تصریح کرد: یکی از نگرانی‌های سازمان‌های بین‌المللی استاندارد این است که حکمرانان به بحث استاندارد توجه نکنند که خوشبختانه در ایران خلاء قانونی وجود نداشته و حکمرانان به موضوع استاندارد توجه خاصی دارند.

وی با بیان اینکه باید وارد فضای رقابت‌پذیری ملی و بین‌المللی شویم،اظهار کرد: برای کشور ما زیبنده نیست که تنها به سطح داخل اکتفا کنیم بلکه باید به دنبال رقابت‌پذیری در بحث ملی و بین‌المللی باشیم و در هین حال باید از  موضوع استاندارد گذر کرده و به سمت کیفیت آن  در عرصه رقابت وارد شویم، چرا که در شرایط تحریمی فعلی این از ضرورت های اصلی برای ماست.

پیروزبخت با بیان اینکه استاندارد محدودیت ندارد، افزود: باید برای تقویت نظام استاندارد دست به دست هم دهیم زیرا این امر زیربنای رقابت‌پذیری است.

وی همچنین تاکید کرد  رویکرد جدید سازمان استاندارد بر این است که تنها به عنوان یک متولی به موضوع کیفیت ننگرد و به همین دلیل یک بازنگری اساسی در نظامنامه استاندارد خواهد داشت تا بر این قاعده جایزه ملی کیفیت بعنوان مبنا و پایه بنگاه های اقتصادی و خدماتی کشور تلقی شود.