فرود یک هواپیما در تل‌آویو برای انتقال سامانه «گنبد آهنین» به آمریکا
فرود یک هواپیما در تل‌آویو برای انتقال سامانه «گنبد آهنین» به آمریکا

منابع صهیونیستی خبر دادند که بزرگترین هواپیمای باری جهان برای انتقال سامانه گنبد آهین به آمریکا در فرودگاه «بن گوریون» فرود آمده است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، منابع صهیونیستی خبر دادند که بزرگترین هواپیمای باری جهان «آنتونوف آن-۲۲۵»، روز دوشنبه، برای انتقال سامانه گنبد آهنین به آمریکا در […]

منابع صهیونیستی خبر دادند که بزرگترین هواپیمای باری جهان برای انتقال سامانه گنبد آهین به آمریکا در فرودگاه «بن گوریون» فرود آمده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، منابع صهیونیستی خبر دادند که بزرگترین هواپیمای باری جهان «آنتونوف آن-۲۲۵»، روز دوشنبه، برای انتقال سامانه گنبد آهنین به آمریکا در فرودگاه «بن گوریون» در تل‌آویو فرود آمده است.

به گزارش روزنامه صهیونیستی «the times of israel»، این هواپیما با خود کامیون‌‌های ارتش آمریکا را حمل می‌کرده و قرار است قطعاتی از سامانه گنبد آهنین در این کامیون‌ها بارگیری شود.

در ادامه این گزارش اشاره شده است این قطعات بعدها به آمریکا انتقال داده خواهد شد تا مورد استفاده ارتش آمریکا قرار گیرد.

پیشتر، واشنگتن قصد داشت این سامانه را از رژیم صهیونیستی خریداری کند؛ اما به علت احتمال هک سایبری گنبد آهنین از خرید آن منصرف شده بود.

سامانه گنبد آهنی یکی از سامانه‌های دفاع موشکی رژیم صهیونیستی است که شرکت صنایع دفاعی «رافائل» آن را در سال ۲۰۰۵ طراحی و تولید کرد و در سال ۲۰۱۱ در ارتش این رژیم به کار گرفته شد. گفته می‌شود گنبد آهنین این قابلیت را دارد که علاوه بر موشک و اشیاء پرنده، راکت‌ها و گلوله‌های خمپاره و توپ را در فاصله چهار تا ۷۰ کیلومتر هدف قرار دهد. با این حال، نبردهای رژیم صهیونیستی با مقاومت نشان داد که سامانه موشکی مزبور در برابر امواج موشکی کاملا ضعیف و خلل‌پذیر است.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس