ضرورت فرهنگ سازى در مسیر حذف مواد پلاستیکی از جامعه شهروندان و کودکان
ضرورت فرهنگ سازى در مسیر حذف مواد پلاستیکی از جامعه شهروندان و کودکان

عضو كميته سلامت و بهداشت شوراى اسلامى شهر تهران با تاکید بر اینکه اقدامات فرهنگ ساز در مسیر حذف موارد پلاستیکی از زندگی شهروندان باید از جامعه کودکان آغاز شود، بر ضرورت همکاری وزارت آموزش و پرورش در این خصوص تاکید کرد. به گزارش  پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva)وبه نقل از روابط عمومی اداره […]

عضو كميته سلامت و بهداشت شوراى اسلامى شهر تهران با تاکید بر اینکه اقدامات فرهنگ ساز در مسیر حذف موارد پلاستیکی از زندگی شهروندان باید از جامعه کودکان آغاز شود، بر ضرورت همکاری وزارت آموزش و پرورش در این خصوص تاکید کرد.

به گزارش  پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva)وبه نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار؛ “سوده نجفی” در دومین جلسه “کمیته کاهش تدریجی مصرف پلاستیک” بيان كرد: بی شک بازنمایی مضرات استفاده از پلاستیک در سطح جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می بایست در ذیل اقدامات مصوبه “الزام شهرداری تهران به تغییر الگو و کاهش مصرف کیسه ها، ظروف و محصولات یک بار مصرف پلاستیکی و جایگزین کردن موارد قابل بازیافت غیرپلاستیکی در کلیه مراکز وابسته به شهرداری تهران” قرار بگیرد.

نجفی با تاکید بر اینکه اقدامات فرهنگ ساز در مسیر حذف موارد پلاستیکی از زندگی شهروندان باید از جامعه کودکان آغاز شود، بر ضرورت همکاری وزارت آموزش و پرورش در این خصوص تاکید کرد و گفت: لازم است برای حذف کیسه و موارد پلاستیکی و فرهنگ سازی استفاده از محصولات جایگزین، کودکان را با خود همراه کنیم که آموزش های اینچنینی باید از مدارس و مهدکودک ها آغاز شود.
این عضو شورای ششم شهر تهران همچنین به نقش مرکز مطالعات شهرداری تهران بر آموزش حدود ٧٠ هزار پرسنل این مجموعه تاکید کرد و گفت: لازم است فرهنگ حذف کیسه های پلاستیکی و جایگزینی آن موارد دوستدار محیط زیست را از خانواده شهرداری و ادارات و سازمان ها و شرکت های داخلی آغاز کنیم تا کم کم شاهد تسری این فرهنگ به کل جامعه باشیم.
وى خواستار اجراى بندهاى مصوبه “الزام شهرداری تهران به تغییر الگو و کاهش مصرف کیسه ها، ظروف و محصولات یک بار مصرف پلاستیکی و جایگزین کردن موارد قابل بازیافت غیرپلاستیکی در کلیه مراکز وابسته به شهرداری تهران” از سوى سازمان ميادين ميوه و تره بار و شركت فروشگاه زنجيره اى شهروند شد و گفت: انتظار داريم در پايان سال گزارشى از كاهش ٢ درصدى پلاستيك از سوی این شركت و سازمان ارايه شود.
نجفى در پايان به نقش كارآفرينى توليد كيسه هاى پارچه اى اشاره و مطرح کرد : ميتوان در اين زمينه از ظرفيت زنان سرپرست خانوار استفاده كرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار