صنعت گاز خدمتی بزرگ در حق مردم ایران و به‌ویژه روستاییان انجام داده است
صنعت گاز خدمتی بزرگ در حق مردم ایران و به‌ویژه روستاییان انجام داده است

 رییس‌جمهوری در  آیین بهره‌برداری از راه دور چند طرح در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، آذربایجان غربی و لرستان  گفت که گازرسانی به ۴۷ روستا در هر هفته تنها به عنوان بخشی از عملکرد دولت تدبیر و امید است، ضمن آن که آمار گازرسانی روستایی در این دولت با آمار تاریخ گازرسانی تا پیش […]

 رییس‌جمهوری در  آیین بهره‌برداری از راه دور چند طرح در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، آذربایجان غربی و لرستان  گفت که گازرسانی به ۴۷ روستا در هر هفته تنها به عنوان بخشی از عملکرد دولت تدبیر و امید است، ضمن آن که آمار گازرسانی روستایی در این دولت با آمار تاریخ گازرسانی تا پیش از سال ۹۲ برابر است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)وبه نقل از  روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن روحانی، رییس‌جمهوری، دوشنبه ۴ شهریورماه، در همایش دستاورد‌های دولت در توسعه زیرساخت‌های روستایی و نیز آیین بهره‌برداری از راه دور چند طرح در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، آذربایجان غربی و لرستان که به مناسبت هفته دولت، در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: در گذشته حتی کپسول گاز هم نبود و روستائیان با هیزم یا در نهایت با نفت سفید گرمایش خود را تامین می‌کردند، بنابراین شرایط زندگی در روستاها بسیار سخت بود.

وی ادامه داد: اما اکنون پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تفکر و دیدگاه جامعه نسبت به شهر و روستا تغییر کرده و پیروزی انقلاب اسلامی سبب اصلاحاتی در ذهن جامعه با هدف یکسان بودن مردم روستانشین و شهرنشین شد.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه در روزگار قدیم، رسیدن گاز طبیعی به خانه‌های روستایی حتی در ذهن مردم روستانشین نیز نمی‌گنجید، تصریح کرد: این امر نشان می‌دهد که صنعت گاز خدمتی بزرگ در حق مردم ایران و به‌ویژه روستاییان انجام داده است.

خدمت به روستاها با گازرسانی؛ اولویت مهم دولت تدبیر و امید

روحانی، توسعه روستایی را بخش عمده آن بواسطه گازرسانی به این مناطق بوده است، از افتخارات دولت‌های یازدهم و دوازدهم خواند و اظهار داشت: پیش از دولت یازدهم نیز توسعه روستاها انجام می‌شد، اما در طول فعالیت این دولت، توسعه روستایی شتاب بیشتری به خود گرفت، به‌گونه‌ای که تا سال ۹۲ تنها ۱۴ هزار روستا گازرسانی شده بود و از آن زمان تاکنون، یعنی تنها طی ۶ سال فعالیت دولت تدبیر و امید، به بیش از ۱۴ هزار روستا گازرسانی شده که این موضوع نشان‌دهنده تصمیم حاکم بر دولت درباره خدمت به روستاهاست.

رییس‌جمهوری بار دیگر با تاکید بر اینکه تحول گازرسانی در دولت تدبیر و امید در دنیا بی‌سابقه است، یادآور شد: هیچ کشوری به اندازه ایران دارای شبکه گازرسانی نیست، اکنون ۸۵ درصد جمعیت روستایی و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری بدون احتساب استان سیستان و بلوچستان به شبکه گاز طبیعی متصل هستند که این موضوع اقدامی عظیم و تحولی بزرگ در تاریخ گازرسانی در دنیا محسوب می‌شود.

این مقام مسئول درباره اقدامات دولت در زمان اعمال تحریم‌ها علیه کشور گفت: در شرایط امروز که فشار دشمن از هر سو وجود دارد، راهی جز رونق تولید و بالابردن کشور نداریم، البته دولت برای رفع مشکلات از هیچ کاری کوتاهی نمی‌کند، زیرا برای منافع ملی کشور باید از هر ابزاری استفاده کنیم.

رئیس‌جمهوری در پایان تصریح کرد: از سال ۹۲ تاکنون در هر هفته به ۴۷ روستا گازرسانی کرده‌ایم که این رقم به اندازه آمار همه تاریخ گازرسانی روستایی کشور تا پیش از سال ۹۲ است. دولت، معاونت توسعه روستایی را با هدف ایجاد هماهنگی در توسعه روستاها ایجاد کرده تا مردم روستاها هر روز بیش از پیش شرایط بهتری برای زندگی داشته باشند.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران