صنعت گاز تا ۵ سال آینده خودکفا می شود
صنعت گاز تا ۵ سال آینده خودکفا می شود

در تلاش هستیم که طی ۵ سال اینده کلیه اقلام مورد نیاز صنعت گاز کشور در بخش پالایش، انتقال و توزیع را بومی سازی کنیم. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، حسن منتظر تربتی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران پیش ازظهر امروز در نخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پر […]

در تلاش هستیم که طی ۵ سال اینده کلیه اقلام مورد نیاز صنعت گاز کشور در بخش پالایش، انتقال و توزیع را بومی سازی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، حسن منتظر تربتی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران پیش ازظهر امروز در نخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پر مصرف گاز که صبح امروز ۱۷ آذرماه سال جاری با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و جمعی از شرکت های دانش بنیان سخن می گفت، با بیان این مطلب اظهار داشت: ما در بخش صنعت گاز خودکفاترین صنعت هستیم و چون این صنعت بعد از انقلاب اسلامی همزمان با تحریم های مختلف شکل گرفت و توسعه فراگیر خود را آغاز کرد، همواره به دنبال کشف راه های فناورانه بوده، که خوشبختانه توانست با همت و تلاش متخصصان این صنعت، به دستاوردهای چشم گیری در بومی سازی اقلام مورد نیاز خود دست پیدا کند.

وی افزود: در سال جاری با توجه به پیگیری های مستمر بیژن زنگنه در زمینه استارت آپ ها، شاهد همکاری های مستمر شرکت های دانش بنیان با صنعت نفت و گاز بوده ایم، که امیدوارم این رویداد بتواند رابطه صنعت نفت را با این شرکت ها تنگاتنگ و مستحکم تر کند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران افزود: این در حالی است که علی رغم تحریم های موجود، ۲ برند توربو کمپرسور در کشور برای صنعت گاز بومی سازی شده، که نشان از همکاری جدی شرکت های دانش بنیان، با شرکت ملی گاز ایران است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ما در بخش تامین اقلام مورد نیاز پالایشگاه ها به خودکفایی کامل نرسیده ایم، اظهار داشت: بنا داریم اقلام مورد نیاز پالایشگاه ها را که باید خودکفا شوند در یک فرایند دیگری در محل ان انجام دهیم، و امیدوارم با کمک شما عزیزان بتوانیم شاهد تحقق شعار رونق تولید در صنعت گاز کشور باشیم.

به گفته معاون وزیر نفت در امور گاز تا ۵ سال اینده ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون دلار صرف اقلام پر مصرف مورد صنعت گاز می شود، که بنا داریم ۲ هزار میلیارد تومان آن را به این رویداد خریداری کنیم.