صفات حضرت علی (ع) قابل شمارش نیست
صفات حضرت علی (ع) قابل شمارش نیست

نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج گفت: صفات حضرت علی (ع) قابل شمارش نیست و دوستی و محبت این امام همام سرمایه ای برای دنیا و آخرت است . به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) حضرت آیت‌الله حسینی همدانی نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در پیامی ضمن تبریک […]

نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج گفت: صفات حضرت علی (ع) قابل شمارش نیست و دوستی و محبت این امام همام سرمایه ای برای دنیا و آخرت است .

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) حضرت آیت‌الله حسینی همدانی نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در پیامی ضمن تبریک فرارسیدن ۱۳رجب، سالروز ولادت مولی‌الموحدین حضرت علی (ع) و روز پدر همچنین از خدمات پرستاران و پزشکان قدردانی کرد.

درمتن پیام نماینده  رهبر انقلاب اسلامی در استان البرز آمده است : دوستی و محبت آن یگانه عالم هستی که از روی معرفت و شناخت به‌دست‌آمده باشد، سرمایه‌ای است که دنیا و آخرت انسان را آباد می‌کند. به اعتراف فریقین شمارش مناقب و فضایل  آن وجود نورانی از توان غیر خدا و رسولش خارج است.

صفات ذاتی و اکتسابی حضرت قابل‌شمارش نیست، زیبایی، مهابت، قدرت جسمی، شجاعت بی‌نظیر و تلاش برای احقاق حقوق مظلومان و مبارزه با دشمنان دین به صورتی بود که منادی ندای داد لافتی الا علی و لاسیف الا ذوالفقار. کرامت، سخاوت، فتوت و رسیدگی به محرومان و مستضعفان او را ابوالمساکین و ابوالایتام کرد. ذکاوت، علم و دانش فوق‌العاده‌اش او را باب علم نبی (ص) قرار داد. تقوا، بی‌تکلفی، زهد و ساده زیستی او را ابوتراب کرد. اجرای احکام و حدود الهی و مقابله با منکرات، او را خَشَنٌ فی ذات الله کرد.

تلاوت قرآن، دعا، عبادت، بندگی خدا، توبه، انابه و استغفار او را تا جایی پیش برد که همه اعمالش عبادت شد و ضربه شمشیر او را در روز جنگ خندق از عبادت جن و انس ارزشمندتر کرد. فصاحت، بلاغت، صداقت، عصمت و حق محوری او را به‌جایی رساند که رسول خدا درباره‌اش فرمود علی مع الحق و الحق مع علی. و صدها صفت به فعلیت رسیده دیگر که به تربیت پیامبر اکرم از او انسان برجسته و بی‌نظیری در عالم وجود ساخت. و این دردانه هستی را پدر امت قرار داد.

لازم است خدا قوت بگویم و تشکر کنم از همه پدرهایی که در این روزها کنار فرزندان خود نیستند و به‌عنوان پزشک و پرستار دور از خانواده انجام‌وظیفه می‌کنند و برای پدران شهید و پدر شهیدان امام روح‌الله علو درجه و رفعت مقام از خدای تعالی مسالت دارم و از فرزندان عزیز در هر سن و سالی که هستند می‌خواهم قدردان پدر و مادر خود باشند.

امید است با وسیله قرار دادن حضرتش به درگاه الهی و بردن نام مبارکش که عبادت است، رفع هم‌ و غم را در این روزها که کشور اسلامی ایران مبتلابه سختی‌هایی شده ، از خدای منان طلب دارم.

  • منبع خبر : ایرنا