صرفه‌جویی ارزی با تولید کنتورهای هوشمند توسط بخش خصوصی
صرفه‌جویی ارزی با تولید کنتورهای هوشمند توسط بخش خصوصی

طراحی و تولید کنتورهای پیشرفته دیجیتال و هوشمند از عرصه‌هایی است که شرکت‌های دانش بنیان و توانمند داخلی کشور به آن ورود کرده و دستاوردهای آن را در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق کشور به نمایش گذاشته‌اند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبه نقل از پاون،جمشید بردبار مدیرعامل شرکت الکترونیک […]

طراحی و تولید کنتورهای پیشرفته دیجیتال و هوشمند از عرصه‌هایی است که شرکت‌های دانش بنیان و توانمند داخلی کشور به آن ورود کرده و دستاوردهای آن را در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق کشور به نمایش گذاشته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبه نقل از پاون،جمشید بردبار مدیرعامل شرکت الکترونیک افزارآزما گفت: این شرکت از سال ۱۳۵۹ تولید تجهیزات تست و اندازه گیری برق را با رویکرد دانش بنیانی آغاز کرده است، از ابتدا دارای بخش R&D بوده و تمام تجهیزات از قبیل دستگاه‌های تست و اندازه‌گیری الکترونیکی، انواع اسیلوسکوپ ، مولتی متر و  منبع تغذیه را با دانش فنی متخصصان داخلی طراحی و تولید کرده است.
وی  با اشاره به خرید تجهیزات و دستگاه های مخابراتی از کشورهای ژاپن و آمریکا در گذشته گفت: هم اکنون این تجهیزات با همان کیفیت و با یک سوم قیمت در این شرکت طراحی و تولید می شود.
مدیرعامل شرکت الکترونیک افزار آزما با بیان این نکته که تمام محصولات این شرکت بدون استفاده از نمونه خارجی و صرفا با تکیه بر دانش فنی داخلی طراحی و تولید می شود، گفت: از سال ۱۳۸۰ طراحی و تولید کنتورهای هوشمند را آغاز کرده‌ایم و اکنون بالغ بر ۱۴ میلیون انواع کنتورهای دیجیتال و هوشمند در ایران و خارج از ایران در حال بهره برداری است، بخش R&D این شرکت در حال  طراحی و به روز رسانی کنتورهای جدید با توجه به نیاز بازارهای داخلی و جهانی است.
وی در پایان در خصوص خودکفایی کشور در ساخت این نوع محصولات عنوان کرد: از دغدغه این شرکت حضور در مجامع بین المللی، بازارهای جهانی و نمایشگاه های خارجی است که سازمان معاونت فناوری ریاست جمهوری باید زمینه حضور شرکت‌های خصوصی در بازارهای جهانی هدف را فراهم و هنگام اعزام هیئت‌های تجاری از شرکت‌های دانش بنیان خصوصی هم دعوت شود.