سفر عمران خان به عربستان برای میانجی‌گری بین تهران و ریاض
سفر عمران خان به عربستان برای میانجی‌گری بین تهران و ریاض

نخست‌وزیر پاکستان امروز -شنبه- به منظور مذاکره با سران سعودی در چارچوب تلاش برای کاهش تنش بین ریاض و تهران به عربستان سفر می‌کند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از روزنامه پاکستان امروز، «محمد فیصل» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان روز گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که «عمران خان» نخست‌وزیر […]

نخست‌وزیر پاکستان امروز -شنبه- به منظور مذاکره با سران سعودی در چارچوب تلاش برای کاهش تنش بین ریاض و تهران به عربستان سفر می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از روزنامه پاکستان امروز، «محمد فیصل» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان روز گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که «عمران خان» نخست‌وزیر این کشور به منظور مذاکره با سران سعودی در چارچوب تلاش برای کاهش تنش بین ریاض و تهران، به عربستان سفر می‌کند.

این در حالی است که گزارش‌ها از وجود جهشی خاص در این زمینه حکایت می‌کند.

فیصل تأکید کرد که این سفر عمران خان، چهارمین سفر وی به عربستان از ماه می ۲۰۱۹ است و این امر نشان‌دهنده روابط متمایز اسلام آباد و ریاض است.

وی در اظهار نظر نسبت به نقش میانجی پاکستان بین عربستان و ایران در چارچوب این سفر گفت: «به تلاش‌های خالصانه خود در این زمینه ادامه می‌دهیم».

رسانه‌های پاکستان در ادامه افزودند که این دیدار پس از مذاکرات مقدماتی که اخیرا توسط دیگر مسئولان پاکستانی از جمله وزیر امور خارجه و مدیر سازمان اطلاعات در عربستان انجام شده، صورت می‌گیرد.

عمران خان همچنین در اکتبر گذشته از ایران دیدار کرد.

روزنامه پاکستان امروز نوشت: «موج دیدارهای سران نظامی و غیرنظامی پاکستان از عربستان و ایران طی هفته‌های اخیر به موفقیت خاصی در مانورهای دیپلماتیک که اسلام‌آباد آغاز کرده، منجر شده است».

پاکستان نقش میانجی‌گری خود را به دنبال حمله به دو تاسیسات نفتی آرامکو در تاریخ ۱۴ سپتامبر آغاز و اعلام کرده است که این وساطت به درخواست «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا صورت گرفته است.