سایه امام رضا بر سر تهرانی ها +تصاویر
سایه امام رضا بر سر تهرانی ها +تصاویر
توهین فیلم «عنکبوت مقدس» به امام رضا(ع) موجب شد تا عزم ایرانیان برای جشن و شادی در میلاد امام رضا(ع) بیش از پیش شود. در پایتخت، مردم و شهرداری تهران شهر را آذین‌بندی کرده‌اند و روز 20 خرداد هم بناست تجمعی به نام «امام رضایی‌ها» برپا شود.

گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(IDVA)

ول تا یازدهم ماه ذی‌القعده یعنی از میلاد حضرت معصومه(س) تا میلاد امام رضا(ع) دهه کرامت نامیده شده است و ایام شادی و فرح ایرانیان است تا در سالروز تولد ولی‌نعمتان خود شکرگزار خداوند متعال باشند. از قدیم‌الایام، مجری مجالس دینی و مذهبی همواره مردم بودند که با عشق و ارادت خود پای کار می‌آمدند تا شعائر الله را گرامی بدارند

انزجار عمومی از اهانت به امام رضا(ع) در فیلم «عنکبوت مقدس»

دومین اقدام هم موجب شد، غیرت و اردتمندی ایرانیان نسبت به اهل بیت(ع) دوباره به رخ کشیده شود. در ماجرای اهانت فیلم «عنکبوت مقدس» به امام رضا(ع) به یکباره موجی از اعتراض و انزجار عوام و خواص را به وجود آورد و واکنش‌هایی را برانگیخت که همچنان هم ادامه دارد. این روزها هم که در آستانه میلاد امام رضا(ع) هم هستیم، شدت این اعتراض‌ها بیش‌تر از قبل شده است.

 

تغییر چهره شهر تهران از سوی مردم و شهرداری

مجالس جشن و شادی برای میلاد امام رضا(ع) از امشب در سراسر کشور آغاز شده است که . حال و هوای شهرها هم با همت مردم و برخی از نهادها به سمت جشن و شادی تغییر چهره داده است. در شهر تهران شاهدیم که مردم با محوریت هیأت‌ها برخی از خیابان‌ها را تزیین کرده‌اند و از سوی دیگر، سازمان زیباسازی شهرداری تهران هم پلاکاردها و بنرهای متعددی برای میلاد امام رضا(ع) نصب کرده است. ایستگاه‌های صلواتی نیز در سطح شهر راه افتاده تا در ایام میلاد امام رئوف نذری میان مردم توزیع کند.

 

 

  • منبع خبر : فارس