سازمان زمین شناسی بر اساس توان خودتامین بودجه می کند
سازمان زمین شناسی بر اساس توان خودتامین بودجه می کند

معاونت اکتشاف سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی کشور از عملیاتی شدن راهکارهای قانونی و قابل انجام برای افزایش درآمدهای سازمان و مزایا جهت پرسنل فعال و توانمند در این سازمان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل ازروابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ، عباس گل‌محمدی گفت: زحماتی که در طی سالیان گذشته […]

معاونت اکتشاف سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی کشور از عملیاتی شدن راهکارهای قانونی و قابل انجام برای افزایش درآمدهای سازمان و مزایا جهت پرسنل فعال و توانمند در این سازمان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل ازروابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ، عباس گل‌محمدی گفت: زحماتی که در طی سالیان گذشته به همت ریاست، مدیران ارشد و پرسنل خدوم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در اقصی نقاط ایران عزیز انجام شده منجر به ایجاد ارزش افزوده و رونق اقتصادی در بخش‌های مختلف کشور به خصوص معدن و سایر بخش‌های مرتبط با علوم‌زمین شده است.
وی با بیان این‌که با توجه به خلا قانونی، سهم اصلی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از این ثروت عظیم مغفول مانده بود، خاطرنشان کرد: طی یکسال گذشته و پس از پیگیری‌های قانونی لازم در همین زمینه، قانون جذب درآمدهای اختصاصی برای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در مجلس شورای اسلامی با همت مدیران ارشد سازمان و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
این مقام مسئول تصریح کرد: با تلاش‌های انجام شده در همین راستا، زیرساخت‌های قانونی جذب این درآمدها در معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور پیگیری شد و مجوزهای قانونی برای این امر مهم از مراجع ذیصلاح طی یکسال جاری اخذ شده است.
گل محمدی با بیان این‌که زنجیره تولید تا عرضه نهایی و خدمات مبتنی بر دانش زمین‌شناسی و اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بدون هیچگونه چالشی به خصوص مالی انجام خواهد پذیرفت، تاکید کرد: از این پس کلیه مجوزهای اکتشاف معدنی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، پس از اولویت‌بندی اولیه که انجام شده است و کلیه روندهای واگذاری داده‌ها و این مجوزهای معدنی به بخش خصوصی توانمند در این زمینه در یک بستر قانونی به‌صورت مداوم صورت می‌پذیرد.
معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، یکی از مهمترین چالش‌های سازمان متبوع خود را در سالیان گذشته کمبود بودجه و پایین بودن سطح حقوق و مزایای پرسنل متخصص و زحمتکش آن از ابتدای تاسیس تاکنون عنوان کرد و گفت: با ایجاد این زیرساخت مهم و زمان‌بَر، در صورت ادامه روند کنونی، در آینده شاهد بهبود نسبی دو موضوع مطروحه خواهیم بود و پویایی و نشاط کاری بیشتری برای این سازمان رقم خواهد خورد.
شایان ذکر است، برقراری و اختصاص پاداش بهره‌وری پرسنل در طی سالجاری برای پرسنل تلاشگر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز بر همین اساس مطرح شده که با نظر مساعد مدیران ارشد سازمان مواجه و پرداخت کارانه میسر شد. متعاقب آن، پیش‌نویس دستورالعمل و نظامنامه پرداخت کارانه تهیه شده و در حال بررسی‌های نهایی برای اصولی شدن و ضابطه‌مند شدن پرداخت‌ها خواهیم بود ‌که با درایت ریاست محترم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشورعملیاتی خواهد شد.

منبع:روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور