معاونت اکتشاف سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی کشور از عملیاتی شدن راهکارهای قانونی و قابل انجام برای افزایش درآمدهای سازمان و مزایا جهت پرسنل فعال و توانمند در این سازمان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل ازروابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ، عباس گل‌محمدی گفت: زحماتی که در طی سالیان گذشته […]

معاونت اکتشاف سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی کشور از عملیاتی شدن راهکارهای قانونی و قابل انجام برای افزایش درآمدهای سازمان و مزایا جهت پرسنل فعال و توانمند در این سازمان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل ازروابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ، عباس گل‌محمدی گفت: زحماتی که در طی سالیان گذشته به همت ریاست، مدیران ارشد و پرسنل خدوم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در اقصی نقاط ایران عزیز انجام شده منجر به ایجاد ارزش افزوده و رونق اقتصادی در بخش‌های مختلف کشور به خصوص معدن و سایر بخش‌های مرتبط با علوم‌زمین شده است.
وی با بیان این‌که با توجه به خلا قانونی، سهم اصلی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از این ثروت عظیم مغفول مانده بود، خاطرنشان کرد: طی یکسال گذشته و پس از پیگیری‌های قانونی لازم در همین زمینه، قانون جذب درآمدهای اختصاصی برای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در مجلس شورای اسلامی با همت مدیران ارشد سازمان و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
این مقام مسئول تصریح کرد: با تلاش‌های انجام شده در همین راستا، زیرساخت‌های قانونی جذب این درآمدها در معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور پیگیری شد و مجوزهای قانونی برای این امر مهم از مراجع ذیصلاح طی یکسال جاری اخذ شده است.
گل محمدی با بیان این‌که زنجیره تولید تا عرضه نهایی و خدمات مبتنی بر دانش زمین‌شناسی و اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بدون هیچگونه چالشی به خصوص مالی انجام خواهد پذیرفت، تاکید کرد: از این پس کلیه مجوزهای اکتشاف معدنی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، پس از اولویت‌بندی اولیه که انجام شده است و کلیه روندهای واگذاری داده‌ها و این مجوزهای معدنی به بخش خصوصی توانمند در این زمینه در یک بستر قانونی به‌صورت مداوم صورت می‌پذیرد.
معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، یکی از مهمترین چالش‌های سازمان متبوع خود را در سالیان گذشته کمبود بودجه و پایین بودن سطح حقوق و مزایای پرسنل متخصص و زحمتکش آن از ابتدای تاسیس تاکنون عنوان کرد و گفت: با ایجاد این زیرساخت مهم و زمان‌بَر، در صورت ادامه روند کنونی، در آینده شاهد بهبود نسبی دو موضوع مطروحه خواهیم بود و پویایی و نشاط کاری بیشتری برای این سازمان رقم خواهد خورد.
شایان ذکر است، برقراری و اختصاص پاداش بهره‌وری پرسنل در طی سالجاری برای پرسنل تلاشگر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز بر همین اساس مطرح شده که با نظر مساعد مدیران ارشد سازمان مواجه و پرداخت کارانه میسر شد. متعاقب آن، پیش‌نویس دستورالعمل و نظامنامه پرداخت کارانه تهیه شده و در حال بررسی‌های نهایی برای اصولی شدن و ضابطه‌مند شدن پرداخت‌ها خواهیم بود ‌که با درایت ریاست محترم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشورعملیاتی خواهد شد.

منبع:روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور