دعوت روسیه از کشورهای ناتو برای شرکت در بازی‌های ارتش‌های جهان
دعوت روسیه از کشورهای ناتو برای شرکت در بازی‌های ارتش‌های جهان

وزیر دفاع روسیه از دعوت از ارتش‌های ۹۰ کشور جهان ، از جمله کشورهای عضو ناتو برای شرکت در بازی‌های بین‌المللی “آرمی-۲۰۲۰” در سال جاری و از جالب‌تر و پیچیده‌تر شدن بخش‌های این مسابقه بین‌المللی نظامی خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، وزارت دفاع فدراسیون روسیه از ارتش‌های […]

وزیر دفاع روسیه از دعوت از ارتش‌های ۹۰ کشور جهان ، از جمله کشورهای عضو ناتو برای شرکت در بازی‌های بین‌المللی “آرمی-۲۰۲۰” در سال جاری و از جالب‌تر و پیچیده‌تر شدن بخش‌های این مسابقه بین‌المللی نظامی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، وزارت دفاع فدراسیون روسیه از ارتش‌های ۹۰ کشور جهان از جمله کشورهای ناتو برای شرکت در بازی‌های بین المللی “آرمی-۲۰۲۰” در سال جاری دعوت کرده است.

این مسئله از سوی ژنرال “سرگئی شایگو” وزیر دفاع روسیه در جلسه کمیته برگزار کننده به منظور آماده سازی اقدامات برای برگزاری این بازی‌ها اعلام شد. وی یادآور شد که ششمین دور از بازی‌های بین المللی ارتش‌های جهان با عنوان “آرمی-۲۰۲۰” در سال جاری از تاریخ ۲۳ آگوست الی ۵ سپتامبر (شهریور ماه سال آینده شمسی) برگزار خواهد شد.

شایگو افزود، در سال جاری دعوت نامه ها برای ۹۰ کشور جهان، از جمله اعضای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) ارسال شده است. به گفته وی ، طی پنج سال گذشته بیش از ۲۰ هزار نماینده از ارتش‌های ۴۰ کشور جهان در این بازی‌ها شرکت کردند. امسال ورود ۲۵۰ تیم با تعداد کلی ۶ هزار نفر از نظامیان خارجی پیش بینی می شود.

وزیر دفاع یادآور شد که در حال حاضر، نیروهای مسلح فدراسیون روسیه مراحل مقدماتی بازی‌ها را پشت سر می گذارند و حدود ۵۰ هزار نظامی روس در مسابقات مقدماتی شرکت کرده‌اند.

شایگو با اشاره به اینکه وزارت دفاع امسال مسابقات بازی‌های ارتش‌های جهان را دیدنی تر خواهد کرد و پیچیدگی مراحل و الزامات داوری افزایش می یابد، افزود: «برای جالب تر شدن مسابقات برخی از آزمایشات را با هم ترکیب کردیم و عناصر جدیدی را به مسابقات اضافه کرده‌ایم».

وی تأکید کرد که لازم است تا هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های اجرایی فدرال و سازمان‌های اجتماعی برای برگزاری مسابقات در سطح بالا وجود داشته باشد و لازم است تا توجه ویژه‌ای به امنیت، مراقبت‌های پزشکی و تدارکات در این مسابقه بین المللی صورت بگیرد.

 

  • منبع خبر : تسنیم