دستگیری ۱۲ مدعی نفوذ در فرایند انتخابات با گزارش شورای نگهبان
دستگیری ۱۲ مدعی نفوذ در فرایند انتخابات با گزارش شورای نگهبان

دادستان تهران از دستگیری ۱۲ مدعی نفوذ در فرایند انتخابات با گزارش شورای نگهبان اقدام فوری قوه قضاییه خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) دادستانی تهران از دستگیری مدعیان نفوذ در رابطه با تأیید صلاحیت انتخابات مجلس شورای اسلامی با گزارش شورای نگهبان و اقدام فوری قوه قضاییه خبر داد و اعلام […]

دادستان تهران از دستگیری ۱۲ مدعی نفوذ در فرایند انتخابات با گزارش شورای نگهبان اقدام فوری قوه قضاییه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) دادستانی تهران از دستگیری مدعیان نفوذ در رابطه با تأیید صلاحیت انتخابات مجلس شورای اسلامی با گزارش شورای نگهبان و اقدام فوری قوه قضاییه خبر داد و اعلام کرد: طی روز‌های گذشته ۱۲ کلاهبردار و مدعی نفوذ در شورای نگهبان، در رابطه با فرایند تأیید صلاحیت‌های انتخابات مجلس، دستگیر شدند.

بنابراین گزارش، طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده، این شیادان در حالی اقدام به کلاهبرداری می‌کردند که طبق بررسی‌های انجام‌شده نه‌تنها هیچ‌گونه ارتباطی در شورای نگهبان نداشتند، بلکه رصد‌های دقیق زیرمجموعه‌های نظارتی این شورا، منجر به شناسایی متهمان شده است.

کلاهبرداران طی تماس با کاندیدا‌های مجلس شورای اسلامی که صلاحیت آن‌ها از سوی شورای نگهبان احراز نشده، به‌دروغ ادعای نفوذ در این شورا و حل مشکل پرونده آن‌ها در قبال دریافت مبالغ هنگفت را داشتند که با رصد دقیق حفاظت و اطلاعات شورای نگهبان، موضوع فوراً در دستور کار دادستانی تهران قرار گرفت و با همکاری نیروی انتظامی و طی ۲۴ ساعت این افراد دستگیر شدند.

بی‌شک دستگاه قضایی با قاطعیت به پرونده متهمان رسیدگی می‌کند، اما این موضوع که برخی از نامزد‌های انتخاباتی و برخی از نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی که صلاحیتشان احراز نشده است، ساده‌لوحانه به دام کلاهبرداران افتادند، جای تأمل فراوان دارد!

گفتنی است، متهمان در حال حاضر در بازداشت به‌سر می‌برند و تحقیقات قضایی در حال انجام است.

 

  • منبع خبر : تسنیم