حکم منع انتشار کتاب افشاگرانه علیه خانواده ترامپ تمدید شد
حکم منع انتشار کتاب افشاگرانه علیه خانواده ترامپ تمدید شد

یک قاضی حکم ممنوعیت موقت انتشار کتاب برادرزاده دونالد ترامپ را تمدید کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، یک قاضی در نیویورک حکم موقت قبلی برای جلوگیری از انتشار یک کتاب افشاگرانه علیه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا راتمدید کرد. پایگاه هیل نوشته حکم منع انتشار موقت قبلی قرار بود […]

یک قاضی حکم ممنوعیت موقت انتشار کتاب برادرزاده دونالد ترامپ را تمدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، یک قاضی در نیویورک حکم موقت قبلی برای جلوگیری از انتشار یک کتاب افشاگرانه علیه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا راتمدید کرد.

پایگاه هیل نوشته حکم منع انتشار موقت قبلی قرار بود روزجمعه منقضی شود. به همین دلیل یک قاضی این حکم را تا روز ۱۳ جولای (دوشنبه همین هفته) تمدید کرده و برگزاری جلسه استماع در دادگاه در این خصوص را هم به همان روز موکول کرد. قرار است

کتاب مورد بحث، کتابی است که «مری ترامپ»، برادرزاده رئیس‌جمهور آمریکا نوشته و در آن به افشاگری علیه خانواده عمویش پرداخته است.

 او که روان‌شناس بالینی است و تألیفاتی در این حوزه دارد گفته قصد دارد در این کتاب به شرح این بپردازد که چگونه سال‌ها تاریکی، کژکاری و شقاوت‌ها عمویش را به سیاستمداری آن چنان خطرناک تبدیل کرده که اکنون تهدیدی علیه بهداشت، امنیت و ثبات دنیا به شمار می‌رود.

مری ترامپ ۵۵ ساله نخستین عضو خانواده ترامپ است که با نوشتن کتابی درباره اسرار این خانواده از آنها فاصله گرفته است. از ماه گذشته میلادی، خانواده ترامپ به رهبری یکی از برادران کوچک‌تر دونالد ترامپ تلاش‌هایی را برای جلوگیری از انتشار این کتاب آغاز کرده‌اند.

هفته گذشته یک قاضی ایالت نیوجرسی حکم توقف موقت  انتشار این کتاب را صادر کرد. شاکی این پرونده که خواستار جلوگیری از انتشار این کتاب است «رابرت ترامپ»، برادر کوچک رئیس‌جمهور آمریکا و عموی «مری ترامپ» است.

رابرت ترامپ ادعا می‌کند انتشار این کتاب نقض توافقنامه‌ای محسوب می‌شود که برادرزاده‌اش «مری» سال ۲۰۰۱ آن را امضا کرده و به موجب آن متعهد به عدم افشای اطلاعات شده است.

قاضی حکم عدم انتشار را تا ۱۳ جولای یعنی یک روز قبل از تاریخ انتشار کتاب تمدید کرده است. پایگاه هیل نوشته که حکم قاضی در واقع از انتشار کتاب جلوگیری نمی‌کند بلکه مانع از آن می‌شود که مری ترامپ دست‌کم تا دوشنبه بتواند برای آن تبلیغ انجام دهد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس