جهش تولید و اشتغال را می‌توان از بورس آغاز کرد
جهش تولید و اشتغال را می‌توان از بورس آغاز کرد

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: دولت باید با افزایش جاذبه‌های متعدد در بورس زمینه جهش تولید و اشتغال را از بازار سرمایه آغاز کند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن نوروزی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت باید با استفاده از ابزارهای […]

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: دولت باید با افزایش جاذبه‌های متعدد در بورس زمینه جهش تولید و اشتغال را از بازار سرمایه آغاز کند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن نوروزی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت باید با استفاده از ابزارهای متعدد حبابی که برخی کارشناسان از بورس عنوان می‌کنند را کنترل کند.

وی افزود: قاعدتاً نباید در بورس حبابی ایجاد شود ولی اگر با کنترل و دقت لازم و به کارگیری ابزارهای مختلف و فعالیت کارشناسان و متخصصان امر مشاوره‌های لازم داده شود سرمایه‌های فراوانی که مردم به بورس آورده‌اند می‌تواند بهره‌وری را در کشور بالا ببرد.

نوروزی گفت:‌ دولت باید با ابزارهای مختلف و افزایش جاذبه‌های متعدد فعالیت در بورس را افزایش دهد و زمینه جهش تولید و اشتغال را از بازار سرمایه آغاز کند؛‌ به همین از دولت می‌خواهم که شرکت‌ها و صندوق‌های بیشتری را برای ورود به بورس ترغیب کرده و با ثبت بیشتر سهام آنها در بورس به بخش تولید کشور کمک کند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقدینگی در جامعه تصریح کرد: اگر این نقدینگی به سمت مسکن، خودرو، سکه و ارز برود شکننده است لذا باید از اینکه این نقدینگی به بورس می‌آید استقبال کنیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس