ثبت رکورد تولید۴۵۰ هزار بشکه نفت در غرب کارون
ثبت رکورد تولید۴۵۰ هزار بشکه نفت در غرب کارون

مدیرعامل شرکت نفت وگاز اروندان از افزایش ۲۵۰ هزار بشکه ای ظرفیت تولید نفت منطقه غرب کارون در ۶ سال گذشته خبر داد و گفت: این میزان افزایش توان تولید از میدان های مشترک یادآوران، یاران جنوبی و آزادگان شمالی و جنوبی حاصل شده است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، جهانگیر پورهنگ […]

مدیرعامل شرکت نفت وگاز اروندان از افزایش ۲۵۰ هزار بشکه ای ظرفیت تولید نفت منطقه غرب کارون در ۶ سال گذشته خبر داد و گفت: این میزان افزایش توان تولید از میدان های مشترک یادآوران، یاران جنوبی و آزادگان شمالی و جنوبی حاصل شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، جهانگیر پورهنگ در یک نشست خبری که درحاشیه نمایشگاه تجهیزات ساخت داخل صنعت نفت خوزستان برگزار شد با تصریح اینکه واحدهای اجرایی شرکت متبوعش با نیروهای جوان و متخصص فعالیت می کنند گفت: قطعات صنعتی زیادی در نوبت بومی سازی قرار دارند و ساخت بیشتر این قطعات بسیار پیچیده بوده و عمدتا به روش مهندسی معکوس انجام می‌شود.

پورهنگ همچنین از بومی سازی تعداد قابل توجهی از تجهیزات صنعت نفت شامل الکتروموتورها، قطعات پمپ خبر داد.

وی همچنین به برنامه این شرکت در جمع آوری گازهای همراه منطقه غرب کارون اشاره کرد و گفت: یکی از طرح های مهم تعریف شده در این رابطه مربوط به طرح NGL۳۲۰۰ است که با اتمام آن میزان گازسوزی در منطقه غرب کارون به صفر می رسد.

پورهنگ در ادامه از انعقاد قراردادی با هدف جمع آوری ۵۰ میلیون فوت مکعب گاز همراه با یک شرکت ایرانی خبر داد و گفت: با اجرای این قرارداد، بخش قابل توجهی از گازهای همراه نفت جمع آوری می شود.

پورهنگ همچنین از افزایش ۲۵۰ هزار بشکه ای ظرفیت تولید نفت منطقه غرب کارون در ۶ سال گذشته خبر داد و گفت: این میزان افزایش توان تولید از میدان های مشترک یادآوران، یاران جنوبی و آزادگان شمالی و جنوبی حاصل شده است.

وی دستیابی به رکورد تولید ۴۵۰ هزار بشکه نفت در روز از سوی این شرکت را یادآور شد و افزود: افزایش تولید از میدان های مشترک اولویت اول شرکت نفت و گاز اروندان است.