تقدیر از مقاله یک شرکت تولیدی ایرانی در المپیک علمی و فنی صنعت کابل 
تقدیر از مقاله یک شرکت تولیدی ایرانی در المپیک علمی و فنی صنعت کابل 

مقاله یک شرکت کابل سازی ایرانی که در خصوص بررسی و تحلیل اثر دما بر کیفیت آزمون تخلیه جزئی تدوین شده بود، در دهمین دوره کنفرانس Jicable که از سال ۱۹۸۲ هر چهار سال یک‌بار در شهر ورسای با حضور پیشکسوتان مطرح بین‌المللی برگزار می شود، مورد تقدیر قرار گرفت. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) این […]

مقاله یک شرکت کابل سازی ایرانی که در خصوص بررسی و تحلیل اثر دما بر کیفیت آزمون تخلیه جزئی تدوین شده بود، در دهمین دوره کنفرانس Jicable که از سال ۱۹۸۲ هر چهار سال یک‌بار در شهر ورسای با حضور پیشکسوتان مطرح بین‌المللی برگزار می شود، مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) این کنفرانس که امسال با عنوان۱۹ Jicable برگزار شد، یکی از بزرگترین گردهمایی‌های علمی در زمینه تحقیق و توسعه، ساخت، نصب، بهره‌برداری و عیب‌یابی کابل‌های قدرت از گروه ولتاژی فشارضعیف تا فوق فشارقوی و تکنولوژی‌های نوینِ وابسته به این صنعت محسوب می شود، مورد تقدیر قرار گرفت.

در این کنفرانس که از دوم تا ششم تیرماه سال جاری در ورسای کشور فرانسه برگزار شد، مقاله شرکت کابل ابهر به‌عنوان تنها شرکت ایرانی در این کنفرانس پذیرفته شد و مورد   تقدیر داوران و حضار قرار گرفت. این مقاله علمی-کاربردی حاصل فعالیت‌های مطالعاتی و تحقیقاتی واحد کیفی شرکت کابل ابهر در سال ۹۷ بود که نتایج عملی آن نقش ارزنده‌ای در ارتقاء کیفیتِ کابل‌های فشارقوی و فوق فشارقوی در صنعت کابلسازی ایفا کرده است.

در این دوره از مجموع ۲۰۰۰ مقاله ارسالی به دبیرخانه کنفرانس، حدود ۳۰۰ مقاله برگزیده از ۴۰ کشور ارائه شد. داوارن ممیزی‌کننده مقالات از فعالان مجامع مطرح بین المللی همچون Cigre ،IEC ، AEIT و CIREDبوده و از این رو مقالات برگزیده از دیدگاه علمی و فنی جزو مقالات تراز اول بین المللی محسوب می‌شوند.

موضوعات اصلی این دوره، شامل سیستم‌های کابلی فشارقوی AC وDC ، مسائل زیست-محیطی شبکه‌های کابلی، تکنیک‌های نوین عیب یابی، آزمون‌های تشخیصی الکتریکی و غیرالکتریکی، نگهداری و پایش سیستم‌های کابلی و مواد عایقی نوین در صنعت کابل‌سازی بود.