ترامپ ایران را مسئول حمله به سفارت آمریکا در عراق دانست
ترامپ ایران را مسئول حمله به سفارت آمریکا در عراق دانست

دونالد ترامپ رئیس جمهور ‌آمریکا که از حمله معترضان عراقی به سفارت کشورش در بغداد خشمگین شده در توئیتی ضمن اتهام زنی بی‌اساس به ایران نوشت: «ایران پیمانکار آمریکایی را کشت و بسیاری را مجروح کرد. ما قویا پاسخ دادیم و همیشه این کار را خواهیم کرد. اکنون ایران یک حمله به سفارت آمریکا در […]

دونالد ترامپ رئیس جمهور ‌آمریکا که از حمله معترضان عراقی به سفارت کشورش در بغداد خشمگین شده در توئیتی ضمن اتهام زنی بی‌اساس به ایران نوشت: «ایران پیمانکار آمریکایی را کشت و بسیاری را مجروح کرد. ما قویا پاسخ دادیم و همیشه این کار را خواهیم کرد. اکنون ایران یک حمله به سفارت آمریکا در عراق را هماهنگ کرده است. آنها کاملا مسئول هستند. علاوه بر این، ما انتظار داریم عراق از نیروی نظامی خود برای حفاظت از سفارت آمریکا استفاده کند که به آنها اطلاع داده شده است.»

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) شامگاه یکشنبه هشتم دی، مواضع «گردان‌های حزب‌الله» عراق وابسته به حشد شعبی در شهر مرزی القائم استان الانبار (غرب عراق) هدف حملات هوایی آمریکا قرار گرفت که به شهید و زخمی شدن ده‌ها نفر از نیروهای مردمی منجر شد.

«جواد کاظم الربیعاوی» مدیر دفتر عملیات مشترک حشد شعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: در نتیجه تجاوز جنایتکارانه به مواضع تیپ‌های ۴۵ و ۴۶ وابسته به حشد شعبی در شهر القائم در استان الانبار شمار شهدا و مجروحان به ۲۷ شهید و بیش از ۵۰ مجروح افزایش یافته است.

تجمع معترضان عراقی در برابر سفارت آمریکا در بغداد پس از تشییع شهدای این حملات برگزار شد و معترضان چادرهای تحصن را در برابر این مکان به‌پا کرده‌اند.

معترضان عراقی شعارهایی بر ضد آمریکایی‌ها و لزوم اخراج آنها سر دادند، در پلاکاردی نوشته شده است: عراق دیگر برای آمریکا و مزدورانش امن نیست.

شهروندان خشمگین همچنین پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.

  • منبع خبر : تسنیم