بوی جبهه با رقص کودکان!!
بوی جبهه با رقص کودکان!!

 پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)  بابک شناسی دبیر سرویس عمومی:چندي ست كه فيلم هايي با موضوع رقص كودكان در فضاي مجازي منتشر شده كه موجب بازتاب گسترده اي در رسانه ها و طبيعتاً مسئولين كشور گرديده. اين واكنش ها تا بدانجا بود كه برخي اعضاي هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي (كه علي الاصول در خصوص تورم […]

 پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)  بابک شناسی دبیر سرویس عمومی:چندي ست كه فيلم هايي با موضوع رقص كودكان در فضاي مجازي منتشر شده كه موجب بازتاب گسترده اي در رسانه ها و طبيعتاً مسئولين كشور گرديده. اين واكنش ها تا بدانجا بود كه برخي اعضاي هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي (كه علي الاصول در خصوص تورم ، سياست هاي غلط داخلي و خارجي ، فشار اقتصادي و … سكوت ميكنن) در واكنشي هيجاني اعلام داشتند كه مديران اين مدارس بايد اخراج شوند !!!
وزير محترم مربوطه نيز تقريباً واكنش مشابه اي داشتند. از طرف ديگر همين وزير محترم در پي نشر شايعاتي در خصوص احتمال جنگ اعلام داشتند: ١٤ ميليون دانش آموز جهت اعزام به جبهه و جان فشاني آماده اند!!!

عرض خاصي نيست و پيشنهاد ميشود كه از اين قبيل سوالات بگذريم كه :چگونه كودكان رقاص را به جبهه بفرستيم؟!
آيا اين چنين اظهار نظراتي اجرايي ست يا كارشناسانه؟ و آيا وزارت آموزش و پرورش صلاحيتي در خصوص اظهار نظر در اين امر را دارد يا خير؟
هرچند از اين سوالات گذشتيم ولي سخت مشتاقم بدان آيا وزير محترم نيز فرزندان دلبند شان را ( اگر تا به حال به خارج از كشور نفرستاده اند ) آيا به جبهه نيز اعزام مينمايند؟؟؟؟!!!!

گفتيم بگذريم و گذشتيم…
واكنشها به فيلم هاي مورد اشاره بسيار جالب و متنوع بود. هرچند كه من نيز با اساس اين قبيل اشعار و ترانه هاي سخيف مخالفم ولي واقعيت آن است كه جشن و شادي و پاي كوبي و لبخند لازمه كودكي ست و ما مكلف هستيم زمينه ساز اين امر مهم باشيم چرا كه هرگز نميتوان با زيارت و ادعيه حزن انگيز به جامعه اي شاد دست پيدا كنيم.
بنظر ميرسد عدم آسايش فكري و اقتصادي در خانواده ها و مدارس موجبات دوري از نشاط را در هموطنانمان بيش از گذشته رخنه كرده است. دقيقاً همينجاست كه فضاي تهي آموزشي بسيار تعيين كننده ست و باتوجه به بازخورد هاي اجتماعي ميتوان گفت كه جامعه به سطح لجاجت و اقدام تلافي جويانه وادار كرده ايم
صدا وسيما هم كه اساساً موظف است به عنوان يك رسانه ملي و دانشگاه عمومي و بي طرف در حوزه آموزش و سياست ، به ساخت ، تهيه و پخش برنامه هايي مطابق با نياز اجتماع ، اقدام نمايد با تبديل شدن به يك رسانه ميلي از سوي يك طيف خاص و خالي از برنامه هاي آموزشي و خانوادگي به خود سرگرمي ميپردازد و بنظر من تعارضات جدي در سياست اجرايي آن وجود دارد ازجمله: حذف آشكار برند خودرو ها و نيز جلوگيري از پخش انواع سازهاي موسيقي و …

و باز هم بگذريم…
از تحليل واكنش هاي مسئولين با موضوع رقص كودكان و اعزام آنان به جبهه و نيز بررسي رفتارهاي كودكانه در حوزه آموزش و زمينه سازي شادي و نشاط در بين هموطنان و بالاخص كودكان( به دليل عدم تخصص) كه بگذريم ، سخن ديگري باقي نميماند جز آنكه بگوييم:
تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل