برگزاری مسابقات سامبو کودکان با حضور  ۱۰۰ کودک از استان اصفهان
برگزاری مسابقات سامبو کودکان با حضور  ۱۰۰ کودک از استان اصفهان

مسابقات  سامبو کودکان استان اصفهان امروز جمعه  ۲۴ تیرماه ۱۴۰۱ برگزار گردید. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) امید بیگی نژاد دبیر انجمن سامبو استان اصفهان در این خصوص گفت:این مسابقات برای اولین بار در ایران و با حضور ۱۰۰ کودک از استان اصفهان برگزار شده است. وی افزود:مسابقات سامبو کودکان استان اصفهان  با […]

مسابقات  سامبو کودکان استان اصفهان امروز جمعه  ۲۴ تیرماه ۱۴۰۱ برگزار گردید.
به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) امید بیگی نژاد دبیر انجمن سامبو استان اصفهان در این خصوص گفت:این مسابقات برای اولین بار در ایران و با حضور ۱۰۰ کودک از استان اصفهان برگزار شده است.
وی افزود:مسابقات سامبو کودکان استان اصفهان  با حضور تیم های مختلفی از شهرستانهای استان پیگیری شد و در پایان تیم منتخب اصفهان(باشگاه قلمرو کودک) مقام اول ،خمینی شهر دوم و اصفهان ب سوم و شهرضا چهارم را بدست اوردند.
بیگی نژاد اضافه کرد:هدف از برگزاری این مسابقات ایجاد انگیزه در کودکان و همچنین تقویت زیر ساختهای رشته سامبو در اصفهان است.
گفتنی است این مسابقات بدون هیچ حادثه ای و در کمال آرامش به پایان رسید.

شایان ذکر است ورزش سامبو که به دفاع شخصی نوین در دنیا معروف شده  است چند سال است که در ایران با همکاری ومشارکت  انجمن و زیر نظر فدراسیون انجمن‌های  ورزش های رزمی ایران مشغول فعالیت است.


این ورزش ترکیبی از کشتی جودو و کیک بوکس است  و در دو دو‌ استایل اسپرت (بدون ضربات دست و پا )و کامبت با ضربات دست و پا برگزار میگردد.
گفتنی است سامبو در بازیهای آسیایی و ایندور گیمز حضور دارد و به تازگی عضو سازمان المپیک  نیز شده است.