«بحران گرسنگی در آمریکا» صدای معاون بایدن را درآورد
«بحران گرسنگی در آمریکا» صدای معاون بایدن را درآورد

«کامالا هریس» معاون جو بایدن در جلسه اعلام نامزدهای دولت انتقالی آمریکا برای پُست‌های مهم اقتصادی در این کشور به وجود بحران گرسنگی در آمریکا اذعان کرد و در این باره هشدار داد.  به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با افزایش تلاش دموکرات‌ها برای تدارک مقدمات مراسم تحلیف اول […]

«کامالا هریس» معاون جو بایدن در جلسه اعلام نامزدهای دولت انتقالی آمریکا برای پُست‌های مهم اقتصادی در این کشور به وجود بحران گرسنگی در آمریکا اذعان کرد و در این باره هشدار داد. 

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با افزایش تلاش دموکرات‌ها برای تدارک مقدمات مراسم تحلیف اول بهمن ماه رئیس‌جمهور جدید و اقدامات دولت انتقالی جو بایدن برای اعلام گزینه‌های خود برای مناصب دولتی، معاون نامزد دموکرات‌ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سخنانی اذعان کرد که این کشور با «بحران گرسنگی» دست و پنجه نرم می‌کند.

به گزارش وبگاه آمریکایی «ویک»، کامالا هریس معاون جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که طبق برآورد رسانه‌ها رئیس‌جمهور بعدی آمریکا است، در جلسه اعلام نامزدهای دولت انتقالی این کشور برای مناصب مهم اقتصادی از قبیل وزارت خزانه‌داری، درباره مشکلات اقتصادی اذعان کرد.

هریس که هم اکنون خود را «معاون رئیس‌جمهور منتخب آمریکا» می‌داند، در این جلسه به بحران گرسنگی در ایالات متحده اذعان کرد و در این باره هشدار داد.

وی که سناتور کالیفرنیا در مجلس سنای ایالات متحده آمریکا هم هست، در ابتدای سخنرانی خود در این نشست خبری در «ویلمینتگتون» ایالت «دِلاور»، به تعریف و تمجید از نامزدهای دولت انتقالی برای مناصب اقتصادی پرداخت و آنها را «با تجربه» خواند.

هریس گفت: «رئیس‌جمهور منتخب یادن و من به همراه با این تیم اقتصادی آماده هستیم که در روز اول (آغاز به کار دولت جدید آمریکا) کارمان را آغاز کنیم چرا که شرایط ناشی از بحران موجود (در کشور) این را می‌طلبد و مردم آمریکا هم شایسته چنین کاری هستند».

معاون جو بایدن در ادامه به مشکلات کنونی اقتصادی در آمریکا و تشدید این مشکلات با بحران ناشی از همه گیری ویروس کرونا در کشور اشاره کرد.

نامزد دموکرات‌ها برای منصب معاونت ریاست جمهوری آمریکا گفت: «شمار موارد (ابتلا) به کووید-۱۹ در حال افزایش یافتن است و وضعیت فاجعه‌بار از دست رفتن جان‌ها خارج از تصور است و آثار این رکود در کشور هم همچنان ادامه دارد».

کامالا هریس با اذعان به وجود بحران گرسنگی در آمریکا ادامه داد: «در سراسر آمریکا، از هر شش بزرگسال دارای کودک، یکی از آنها می‌گوید که خانواده‌شان گرسنه هستند. از هر سه بزرگسال یک نفر در پرداخت مخارج زندگی مشکل دارد و تعداد واحدهای تجاری کوچک به خاطر این همه‌گیری به میزان ۳۰ درصد کاهش یافته است».

معاون دولت انتقالی بایدن، سپس به مردم آمریکا وعده داد که او و بایدن متوجه اوضاع سخت کنوین هستند و دولتشان در کنار مردم این کشور به جنگ مشکلات خواهند رفت.

این سیاستمدار دموکرات بارها در سخنان خود از صلاحیت گزینه‌های انتخابی دولت انتقالی برای مقابله با مشکلات اقتصای و بحران گرسنگی صحبت کرد.

نگاهی به گزینه‌های انتخابی جو بایدن و دولت انتقالی آمریکا برای مناصب مهم اقتصادی نشان می‌دهد که اکثر آنها از چره‌های شناخته شده در دولت باراک اوباما هستند و «جانت یلن» گزینه پیشنهادی برای وزارت خزانه‌داری، در دولت اوباما سال‌ها مدیر فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) بوده است.

اذعان کامالا هریس به بحران گرسنگی در آمریکا در حالی صورت گرفته که پیش از این هم برخی سیاستمداران این کشور درباره گرسنه بودن شهروندان آمریکایی هشدار داده بودند.

«برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت پیشتر در توییتر به اوضاع معیشیتی شهروندان آمریکایی در دوران همه‌گیری کرونا و مشغول بودن رئیس‌جمهور آمریکا به بازی گلف اشاره کرد و نوشت: «ممکن است ترامپ این را نداند زمانی‌که در حال بازی گلف با دوستان میلیاردر خود است، میلیون‌ها بیکار آمریکایی در حال حرکت به سوی گرسنگی و بی‌خانمان شدن هستند

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس