بازگشت انقلاب به ریل خود با حضور نیروهای اصیل انقلابی
بازگشت انقلاب به ریل خود با حضور نیروهای اصیل انقلابی

امیر کربلایی-صدای دیپلماسی:با فرا رسیدن فصل انتخابات بسیاری از سیاسیون از پیشکسوتان گرفته که کنج عزلت را برای دوری از حواشی برگزیدند تا تازه کارانی که جدیدا پا به عرصه سیاست گذاشته اند سعی در ائتلاف و حضور در عرصه انتخابات به صورت کاندیدا را داشته یا به صورت محرکی جهت حضور گسترده طرفداران طیف […]

امیر کربلایی-صدای دیپلماسی:با فرا رسیدن فصل انتخابات بسیاری از سیاسیون از پیشکسوتان گرفته که کنج عزلت را برای دوری از حواشی برگزیدند تا تازه کارانی که جدیدا پا به عرصه سیاست گذاشته اند سعی در ائتلاف و حضور در عرصه انتخابات به صورت کاندیدا را داشته یا به صورت محرکی جهت حضور گسترده طرفداران طیف سیاسی خود در عرصه جامعه تلاش می کنند.

این تحرکات نیز گاهی با مقاصدی هدفدار جهت فشار به شورای نگهبان و رأس‌ حاکمیت برای تایید صلاحیت اشخاص استفاده می شود که نمونه مشابه در دوره های قبل در ثبت نام های انتخابات ریاست جمهوری کاملا مشهود بود.

در مواردی دیگر افرادی با نیت مطرح کردن اسم و حضور طیف سیاسی خود در عرصه انتخابات و انصراف به نفع طیف دیگر سعی در کسب مناصب مدیریتی دارند.این افراد که اغلب جزو احزاب و تشکل های رسمی و جناح های سیاسی هستند در بسیاری موارد با نظر مساعد حاکمیت وارد عرصه انتخابات میشوند تا خلاء های مدیریتی در رده های کلان را پوشش دهند.

بعد از رحلت آیت الله  که در انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری نقش تاثیر گذار و چشم گیری را در انتخاب کاندیدای مورد نظر خود برعهده داشت عملا پدر خواندگی  این جریان سیاسی بر عهده شیخ نور قرار گرفت.

علی اکبر ناطق نوری  که در رزومه خود سوابق نمایندگی و ریاست قوه مقننه  را دارا بود در انتخابات دوره دوازدهم عملا با حمایت از دکتر روحانی از سمت رئیس بازرسی دفتر رهبری استعفا داد و حتی در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام حضوری بسیار کمرنگ داشت.

در سالهای اخیر که جناح های سیاسی با مشکل نداشتن چهره های مقبول و شاخص در عرصه  انتخابات چه مجلس و چه ریاست جمهوری روبرو هستند تقاضا برای حضور شیخ در عرصه مدیریت کلان دوباره شروع شده است.

 بعد از انتصاب آیت الله آملی لاریجانی در منصب ریاست مجمع و قرار گرفتن ایشان در جایگاهی که سالها مسئولیت آن بر دوش السابقون نظام بود و ایجاد حواشی و نامه نگاریهای تکذیب شده از سوی ایشان عملا جای خالی یاران قدیم در عرصه های کلان حس می شود.

اخیرا دعوت آیت الله موحدی کرمانی از شیخ علی اکبر ناطق نوری و اجابت این دعوت از سوی ایشان جهت حضور در جلسات جامعه روحانیت مبارز در روزهایی که به انتخابات منتهی می گردد معنای قبل تاملی دارد.حضوری که مطابق سنوات گذشته با استقبال جناح های سنتی اصولگرا و اصلاح طلب و مخالفت شدید جناح های تازه به دوران رسیده همچون پایداری ها روبرو شده و عملا ورشکستگان سیاسی نیز از آن استقبال نخواهد کرد.

این حضور چه جهت کاندیداتوری و چه به عنوان محرک باشد را باید به فال نیک گرفت و مغتنم شمرد زیرا حضور چهره های مورد اعتماد ملت و رهبری علاوه بر پرشور کردن فضای انتخابات فرصت و شرایط بهتری جهت تربیت نیروهای تازه نفس انقلابی ایجاد کرده و مسیری هموار و بدون چالش را برای انقلاب فراهم خواهد آورد.مسیری که در هیاهوی جهان نامتوازن امروزی  که همه دشمنان انقلاب سعی در سرکوب کردن اهداف آن دارند فرصت توسعه مرزهای فکری و سیاسی و انقلابی را در سایه تبعیت از تفکر امام و منویات رهبری فراهم می سازد.