ایران در زمان و مکان مقتضی به اقدام تروریستی پاسخ قاطعی خواهد داد
ایران در زمان و مکان مقتضی به اقدام تروریستی پاسخ قاطعی خواهد داد

سفیر ایران در گفت و گو با یک مقام بلاروسی با اشاره به ترور شهید فخری زاده گفت: جمهوری اسلامی ضمن حفظ هوشیاری در برابر این شیطنت، در زمان و مکان مقتضی به این اقدام تروریستی پاسخ قاطعی خواهد داد.  به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، سعید یاری سفیر جمهوری […]

سفیر ایران در گفت و گو با یک مقام بلاروسی با اشاره به ترور شهید فخری زاده گفت: جمهوری اسلامی ضمن حفظ هوشیاری در برابر این شیطنت، در زمان و مکان مقتضی به این اقدام تروریستی پاسخ قاطعی خواهد داد. 

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، سعید یاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس، سه شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹، با «آندری ساوینیخ» رئیس کمیسیون امور بین الملل مجلس نمایندگان بلاروس، تلفنی گفت و گو کرد.
سفیر کشورمان با اشاره به ترور ناجوانمردانه شهید محسن فخری زاده دانشمند برجسته ایرانی، این اقدام را ناقض اصول و نرم های بین المللی و مغایر منشور ملل متحد عنوان کرد و خواستار محکومیت این اقدام از سوی اعضای جامعه جهانی شد.
یاری با تاکید بر اینکه نشانه های مداخله رژیم صهیونیستی در این اقدام تروریستی آشکارا قابل مشاهده است، گفت: هرگونه مسئولیت حقوقی و پیامدهای این اقدام تروریستی متوجه رژیم صهیونیستی و آمریکا خواهد بود.
سفیر کشورمان با یاد آوری اینکه هدف رژیم صهیونیستی کشاندن منطقه به یک جنگ و درگیری جدید است، گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن حفظ هوشیاری در برابر این شیطنت، در زمان و مکان مقتضی به این اقدام تروریستی پاسخ قاطعی خواهد داد.
رئیس کمیسیون امور بین الملل مجلس نمایندگان بلاروس نیز ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی تاکید کرد که واکنش ایران به این رفتار غیرانسانی بسیار دوراندیشانه بود و ایران نشان داد که در مقابل فشارهای خارجی از مسیر توسعه و پیشرفت خود بازنخواهد ایستاد.
ساوینیخ تاکید کرد که هیچ انسان عاقلی چنین رفتار خشونت آمیز و جنایتکارانه ای را نمی پذیرد و این گونه اقدامات، ناقض تمام مقررات بین المللی است.

به گزارش فارس، محسن فخری زاده دانشکند برجسته هسته ای و دفاعی کشور بعدازظهر جمعه هفتم آذر ماه توسط عناصر تروریست مسلح در منطقه آبسرد دماوند به شهادت رسید.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس