انفجار در بدنه نفتکش ایرانیSABITI در دریای سرخ
انفجار در بدنه نفتکش ایرانیSABITI در دریای سرخ

نفت کش ایرانی SABITi متعلق به شرکت ملی نفتکش صبح امروز در دو انفجار جداگانه احتمالا بر اثر اصابت موشک در ساعت های ۵ و ۵:۲۰ صبح در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار انفجار در بخش بدنه شده است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت […]

نفت کش ایرانی SABITi متعلق به شرکت ملی نفتکش صبح امروز در دو انفجار جداگانه احتمالا بر اثر اصابت موشک در ساعت های ۵ و ۵:۲۰ صبح در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار انفجار در بخش بدنه شده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ملی نفتکش ایران، دو مخزن اصلی نفت در کشتی فوق اسیب دیده و نفت موجود در ان در حال خروج به دریای سرخ است.

خوشبختانه همه کارکنان کشتی در وضعیت سالم و ایمن بوده و کشتی نیز در حال حاضر در وضعیت با ثباتی قرار دارد و تنها بدنه کشتی اندکی آسیب دیده است که کارکنان کشتی در صدد کنترل آن هستند.

کارشناسان فنی کشتی و کارشناسان مستقر در اتاق اضطرار شرکت در حال بررسی وضعیت و علل این حادثه هستند.

 تکذیب ایجاد حریق در کشتی

بر خلاف برخی اخبار منتشر شده هیچ گونه حریقی در کشتی رخ نداده است و کشتی کاملا در وضعیت باثبات قرار داشته و خوشبختانه همه کارکنان در وضعیت کاملا ایمن و سالم به سر میبرند.

 نشت نفت کشتی متوقف شد

بر اساس آخرین گزارش های دریافتی از کشتی سانحه دیده SABITI نشت نفت از کشتی به حداقل رسیده است. بار دیگر تاکید بر این نکته ضروریست که هیچگونه حریقی در کشتی رخ نداده و همه پرسنل در وضعیت کاملا ایمن و سالم قرار دارند و وضعیت کلی کشتی نیز در حال کنترل است.

تکذیب انتشار تصاویر متعلق به کشتی

تصاویر منتشر شده در برخی شبکه های اجتماعی و سایت های خبری که یک کشتی دچار حریق را نشان میدهد متعلق به کشتی SABITI نیست. این کشتی دچار حریق نشده و کاملا در وضعیت باثبات قرار دارد. نشت نفت از کشتی نیز تقریبا متوقف شده است. همه خدمه کشتی نیز خوشبختانه در وضعیت ایمن قرار دارند.

  • منبع خبر : روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ملی نفتکش ایران