مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند از انسداد ۵ حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت بیش از ۲۰۷ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این نهاد خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)وبه نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، “مصطفی عباسی” با […]

 مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند از انسداد ۵ حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت بیش از ۲۰۷ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این نهاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)وبه نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، “مصطفی عباسی” با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی پنج حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق ۲۳۳ متر و آبدهی ۱۰٫۵ لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۲۰۷ هزار و ۹۰۰ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

عباسی در ادامه گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

وی در  پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران