انتقاد روسیه از حضور آمریکایی‌ها در میادین نفتی سوریه
انتقاد روسیه از حضور آمریکایی‌ها در میادین نفتی سوریه

وزارت خارجه روسیه با محکوم کردن حضور نظامیان آمریکایی در میادین نفتی شمال سوریه، گفت این اقدام منجر به افزایش تنش‌ در این کشور می‌شود. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)؛«میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (جمعه) به انتقاد مجدد از تلاش‌های آمریکا برای تصرف میادین نفتی شمال سوریه و سرقت منابع […]

وزارت خارجه روسیه با محکوم کردن حضور نظامیان آمریکایی در میادین نفتی شمال سوریه، گفت این اقدام منجر به افزایش تنش‌ در این کشور می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)؛«میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (جمعه) به انتقاد مجدد از تلاش‌های آمریکا برای تصرف میادین نفتی شمال سوریه و سرقت منابع طبیعی این کشور پرداخت.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» بوگدانوف طی نشست خبری در مسکو، با محکوم کردن حضور نظامیان آمریکایی در مناطق نفت‌خیز شمال سوریه، گفت این اقدام نه تنها کمکی به بهبود وضع این کشور نمی‌کند بلکه منجر به تنش‌زایی بیشتر در سوریه می‌شود.

وی همچنین گفت که مسکو برای برنامه‌ریزی نشست گفت‌وگو بین دولت‌های ترکیه و سوریه تلاش می‌کند اما نتیجه‌بخش بودن آن به تمایل دو طرف جهت همکاری بستگی دارد.

به نوشته خبرگزاری «ریانووستی» معاون وزیر خارجه روسیه گفت: «ما همواره حامی [گفت‌وگوی آنکارا با دمشق] بودیم، اما این نه به خواست ما، بلکه به تمایل دو طرف جهت دیدار و مذاکره بستگی دارد».

روز گذشته بود که خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) گزارش داد نظامیان آمریکایی ده‌ها خودرو و تجهیزات را از مناطق شمالی استان رقه و جنوب استان حسکه به منطقه نفتی «رمیلان» ارسال کرده و این تجهیزات در نزدیکی میادین نفتی مستقر شده‌اند.

پیش از این نیز «میخائیل میزینتسوف»، از مقام‌های ارشد وزارت دفاع روسیه، هدف آمریکا از غارت نفت سوریه را رساندن پول به معارضان دولت سوریه به ریاست «بشار اسد» عنوان کرده بود.