امضای دو قرارداد پژوهشی بین شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و دو دانشگاه کشور
امضای دو قرارداد پژوهشی بین شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و دو دانشگاه کشور

دو قرارداد پژوهشی فی مابین شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و دانشگاه شهید چمران و دانشگاه آزاد واحد ماهشهر درحاشیه نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان به امضا رسید. به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به اهواز این قرارداد ها در دو حوزه بالادستی( تحت الارضی) و پایین دستی(سطح الارضی) وهمچنین […]

دو قرارداد پژوهشی فی مابین شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و دانشگاه شهید چمران و دانشگاه آزاد واحد ماهشهر درحاشیه نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به اهواز این قرارداد ها در دو حوزه بالادستی( تحت الارضی) و پایین دستی(سطح الارضی) وهمچنین رسوب زدایی در پیش گرمکن های واحدهای نمک زدایی به امضا رسید.

بنا بر این گزارش، شاهین‌کرد رییس اداره پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در پاسخ به پرسش خبرنگار ما مبنی بر اینکه شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب تا چه میزان به موضوع پژوهش و تحقیق اقبال نشان می دهد، گفت: باید به یاد داشته باشیم که اداره پژوهش وفناوری در این شرکت یک نهاد تازه و نوپاست و تا پیش از این مانند همه بخش ها بدنبال پژوهشگر پروری بود در حالی که هم اکنون دیگر این گونه نیست و شرکت می تواند از طیف وسیعی از پژوهشگران و محققان سراسر کشور استفاده کند و شرکت هم در این زمینه نهایت تلاش خود را انجام می دهد و تاکنون سندی به عنوان پیشنهاد از سوی این اداره نبوده است که مورد چالش قرار بگیرد.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا نیازهای پژوهشی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از سوی پژوهشگاه صنعت نفت تامین نمی شد که از دانشگاه ها تقاضا شده گفت : بی شک پژوهشگاه صنعت نفت در این حوزه بسیار فعال است و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب پیش از این همکاری های زیادی با این پژوهشگاه داشته است اما معتقدیم باید از همه ظرفیتهای موجود استفاده کرد و در عین حال انحصارهای موجود در این زمینه را پشت سر گذاشت.

وی در خاتمه گفت:آمار و ارقام فعلی از فعالیت های اداره پزوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نشان می دهد توفیقات بدست آمده قابل اعتناست اما به همین میزان نباید اکتفا کرد.