امروز نیزوهای مسلح و نیروی دریایی نیروهای مقتدر بازدارنده و امنیت آفرین هستند
امروز نیزوهای مسلح و نیروی دریایی نیروهای مقتدر بازدارنده و امنیت آفرین هستند

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva) ، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسین ابوترابی فرد در خطبه‌ های نماز جمعه تهران گفت: مردم را به تقوای الهی توصیه می کنم و امیدوارم در سایه ایمان و عمل صالح در مسیر تقرب به خدای سبحان گام برداریم. وی با اشاره به جایگاه وحدت اسلامی ادامه داد: جامعه […]

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva) ، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسین ابوترابی فرد در خطبه‌ های نماز جمعه تهران گفت: مردم را به تقوای الهی توصیه می کنم و امیدوارم در سایه ایمان و عمل صالح در مسیر تقرب به خدای سبحان گام برداریم.

وی با اشاره به جایگاه وحدت اسلامی ادامه داد: جامعه اسلامی و ایمانی باید به ریسمان توحید، رسالت و امامت چنگ بزند و دچار تفرقه نشود. وحدت ملی و انسجام  اسلامی امری مهم است. وحدت ملی و انسجام اسلامی با نگاهی به جامعه جهانی اصلی اساسی است. آموزه های اسلام بدون استثنا زمینه ساز وحدت جامعه اسلامی و وحدت امت اسلامی را فراهم می کند.

وی افزود: پیامبر اعظم با برجسته کردن اسلام، عزت انسانی، منزلت و کرامت انسان، راه را برای وحدت جامعه اسلامی هموار کردند.

ابوترابی فرد تصریح کرد: برای رسیدن به وحدت باید در زندگی فردی و خانوادگی در مسیر گسترش عدالت قدم برداریم. عدالت دلها را به یکدیگر نزدیک می کند و زمینه وحدت و انسجام جامعه اسلامی را فراهم می آورد و موجب می شود بعد از ۱۴۰۰ سال نویسنده مسیحی حضرت علی را به نام فریاد عدالت در تاریخ بنامد.

وی ضمن گرامیداشت هفته بسیج ، اظهار کرد: بسیج مستضعفین در ایران اسلامی، عراق، سوریه، یمن، فلسطین، لبنان و سراسر عالم اسلام تحت فرماندهی واحد و فرماندهی رهبر معظم انقلاب در برابر همه دنیای استکبار با قدرت ایستاده است.

وی افزود: این وحدتی است که استکبار و نظام سلطه از آن سیلی‌های متعددی دریافت کرده و خواهند کرد.

ابوترابی‌فرد در ادامه ضمن بزرگداشت و تقدیر و تشکر از بسیج مستضعفین گفت: لازم است که با توجه به دانش، تجربه و نقش تعیین‌کننده و فعال و بازوان نیرومند و توانای نظام اسلامی که همان بسیج مستضعفین است و همچنین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و نیروهای هوایی مقتدر تقدیر و تشکر کرد. امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی به معنای واقعی کلمه، نیروهای مقتدر بازدارنده و امنیت‌آفرین هستند، لذا باید به اقتدار و توانایی‌های خود بیفزایند و البته که ما شاهد رشد و توانایی‌های آنها هستیم.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های خود با اشاره به انتخاب شهردار جدید تهران، توصیه کرد: اولاً شهردار منتخب تهران که دانش‌آموخته دانشگاه و در رشته معماری و شهرسازی صاحبنظر و تجارب مدیریتی طولانی دارد انتظار می‌رود نظر مقام معظم رهبری در تکیه بر صاحبان فکر و دانش و علم و همچنین فراهم آوردن زمینه حضور دانشگاه و مدیریت شهر تهران را فراهم آورد.

ابوترابی‌فرد همچنین ادامه داد: کدام کشور و شهردار عاقلی با فروش تراکم، شهر را مدیریت می‌کند و کدام قاعده می‌گوید که معماری شهر را تخریب و درآمدزایی از طریق فروش تراکم و عوارض تغییر کاربری انجام شود؟ چرا که این موجب تخریب محیط زیست شهری خواهد شد و مردم از این موضوع ناراحت هستند.

وی افزود: ما نیازمند شهری هستیم که بر اساس دانش و علم نقشه آن طراحی و اجرا شود، لذا راه را برای مدیریت مبتنی بر علم هموار کنیم، ما برای مدیریت کلانشهر تهران نیازمند به حضور تمام نهادهای موثر و دارای نقش در این عرصه هستیم.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: مدیریتی موفق است که راه را برای اجماع،‌ حضور و مشارکت مسئولان در نهادهای مختلف در مدیریت شایسته شهر تهران هموار کند و این هنر یک مدیر تواناست و از دولت هم همین انتظار را داریم.

ابوترابی‌فرد اظهار کرد: رسالت دستگاه‌های اجرایی این است که با صرف وقت و استماع نظرها زمینه مشارکت دلسوزان انقلاب و چهره‌های علمی و دانشگاهی را فراهم آورد و این همان راه رسیدن به عزت و اقتدار خواهد بود، لذا ارتقا بهره‌وری را در دستور کار خود قرار دهید.  با یک اتاق فکر راه را برای معماری شهر بر اساس رشد افقی هموار کنید زیرا این رشد با تفکر دینی و مذهبی سازگار است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به حوزه حمل و نقل شهری هم اظهار کرد: ساخت مترو یک کار بزرگ در کشور بود، ما در زمینه مترو سازی حداقل ۱۰۰ سال از کشورهای دیگر دور بودیم و مدیران نالایق ما را از این نعمت ارزشمند دور کرده بودند، اما جمهوری اسلامی ایران با وجود جنگ و مشکلات اقتصادی، امروز حدود ۳۰۰ کیلومتر خطوط مترو را در شهر تهران ساخته است.

ابوترابی‌فرد افزود: امروز در کنار شهرهایی قرار گرفته‌ایم که ۱۵۰ سال پیش ساخت مترو را آغاز کرده‌اند، در حوزه مدیریت در این ۴۰ سال با وجود برخی نقدها ساخت مترو با ارزش ۶۰ هزار میلیارد تومان یک کار بزرگ بوده که روزانه ۳ میلیون نفر با آن تردد می‌کنند.

وی خطاب به شهردار تهران گفت: به صورت جدی برای رفع مشکل حمل و نقل به این حوزه پرداخته و آن را در دستور کار خود قرار دهید.

امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به اینکه پسماند‌ مردم تهران دو برابر شهرها و کلان شهرهای مشابه این کلانشهر است بیان کرد: روزانه بین ۸ تا ۹ هزار تُن پسماند تولید می‌شود و مسئولان خدمات شهری آن را جمع‌آوری می‌کنند که ما می‌توانیم این مصرف را مدیریت کنیم.

ابوترابی‌فرد با تاکید بر اینکه شایسته نیست در زمان تحریم دو برابر دیگران پسماند در تهران تولید کنیم، ‌بیان کرد: این پسماندها با هزینه ۸۰۰ میلیارد تومان جمع آوری می‌شود که با این رقم می‌توان به ساخت خطوط مترو و افزایش آن پرداخت.

منبع: صدای دیپلماسی (idva)